زندگینامه آمانسیواورتگا

آمانسیواورتگا ، موسس غول پوشاک جهان zara

آمانسیواورتگا -شاید شما هم تا به حال  صاحب یکی از کفش و لباس ها با مارک Zara باشید شرکت Zara  صاحب سومین نمایشگاه زنجیره ای کفش و لباس است تأسیس کننده آن پیژامه دوز سابق به نام باربر که دارای یک مغازه لباس فروشی  با نام آمانسیواورتگای اسپانیایی می باشد.

شاید این هم عجیب باشد که در دنیای مد، کفش و لباس پس از ایتالیا و فرانسه ، سومین عرضه کننده کفش و لباس جهانی که اسپانیایی می باشد.

هم اکنون آمانسیو اورتگا، در هفتمین دهه زندگی خود توانسته توسط Zara به ثروتی بیش از ۲۴ میلیارد دلار دست یابد و او در رده بیست و دوم ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته است. او در ۲۸ مارس ۱۹۳۶ به دنیا آمد.او تأسیس کننده و رئیس INDITEX GROUP است.

شرکت INDITEX GROUP یک شرکت برزگ اسپانیایی است که از بزرگترین گروه های مد و طراحی در دنیا تشکیل یافته و این شرکت نیز ۱۰۰۰ شرکت دیگر را تحت نظارت خود قرار داده است که همه آنها در زمینه طراحی لباس و تولید پوشاک و عرضه انواع پوشاک فعالیت می کنند. این شرکت دو هزار فروشگاه فعال در سراسر جهان دارد و تولیداتی با مارک های MASSIOM,ZARA STRADIV ARIUA, OYSHO, PULL BEAR, ZARA HOME, BESHKA DUTTI را به مشتریان خود عرضه می کند. تمام طراحی، دوخت، تولید و عرضه لباس هایINDITEX توسط این شرکت صورت می گیرد.

ممکن است یکی از دلایل این که ZARA سومین تولید کننده پوشاک است نوآوری به موقع آن باشد.هر هفته فروشگاه های ZARA دو محصول جدید به بازار ارائه می دهند. اولین فروشگاهZARA در سال ۱۹۷۵ در شهر لاکورونا واقع در اسپانیا تأسیس شد. هم اکنون دفتر مرکزی ZARA در این شهر واقع شده.

امروز ZARA در اکثر شهرهای مشهور جهان شعبه دارد برای مثال فروشگاه های ZARA را می توان در خیابان پنجم نیویورک یا خیابان معروف شانزه لیزه پاریس ، خیابان ریجنت استریت لندن و یا مرکز خرید شیوبای توکیو مشاهده کرد. هم اکنون ثروتمندترین مرد اسپانیا آمانسیو به همراه همسر دوم خود در شهر ACORONA که سالها پیش در سن ۱۴۴ سالگی در آنجا یک مغازه لباس فروشی به نام باربر داشت زندگی می کند.

آمانسیواورتگا حتی نتوانست که دوره دبیرستان خود را به پایان برساند و در سال ۱۹۶۳ شرکتCONFECCIONES COA که در زمینه لباس خانگی فعالیت می کرد تأسیس کند و بعد از کسب تجربه در این شرکت توانست در سال ۱۹۷۵ اولین فروشگاه خود را که بعدها با نام ZARA شهرت یافت تأسیس کند. او بزرگترین سهام دار INDITEX GROUP می باشد. او با وجود این که ثروتمندترین مرد اسپانیاست اما علاقه چندانی برای مطرح شدن در رسانه ندارد و بنابراین عکس های بسیار کمی از او در رسانه به چشم می خورد و همچنین او برخلاف اروپاییان از زدن کراوات خودداری می نماید و بیشتر اوقات شلواری به رنگ آبی با جنس جین به تن دارد. بیشتر مایل است که غیر رسمی لباس بپوشد.

آمانسیواورتگا مانند بسیاری از صاحبان صنایع  حضور فعالانه در مدیریت و تمام مراحل طراحی جهت تولید لباس دارد. در حوالی سال ۲۰۰۰ برای این که شرکت را تبلیغ کند وارد شدن به بازار بورس را آغاز کرد و برای مدتی کوتاه خود را در معرض دید رسانه های گروهی قرار داد اما همم چون دفعات پیش از مصاحبه سر باز زد. هنوز دلیل این کار آمانسیو معلوم نیست همین دلیلی شد تا شکی مردم را فرا گیرد و همین باعث چاپ کتابی درباره او به نام Amancio Ortega: Decero A ZARA شد.

پدر آمانسیواورتگا یک کارمند شبکه ریلی بود و آمانسیواورتگا به دست آوردن ثروتش را مدیون همسر اولش « روزالیا میرا » می باشد.

آمانسیواورتگا اعلام نموده که در سال ۲۰۰۹ مهمترین سرمایه گذاری خود را در زمینه املاک تجاری که دچار بحران مالی شده است انجام خواهد داد. او تصمیم گرفته که برای سال جدید میلادی ۲۰۰۹ تشکیلات خرید و فروش دفاتر تجاری راه بیندازد. هم اکنون او صاحب گروه سرمایه گذاریITX.MC است و برند فشن ZARA بیشتر از قبل به شهرتش افزوده است.

سرمایه گذاری در بازار املاکی که ارزش آنها کمتر از ۵۰ میلیون یورو باشد. یکی از مهم ترین استراتژی های جدید آمانسیو محسوب می شود. به اعتقاد وی اوایل سال ۲۰۱۱ زمان طلایی برای بهره گیری از سرمایه گذاری های وی در سال ۲۰۰۹ میلادی است

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =