آیا باید از فناوری های جدید در بازاریابی شبکه ای خود استفاده کرد؟

بله، البته اگر میخواهید موفق بشوید!
بسیاری از شرکت های بازاریابی شبکه ای برای مشاورین خود، سرمایه گذاری های سنگینی در فنآوری های پیشرفته میکنند. بهره بردن از فنآوری، منطقی است. فناوری، قدرت رقابت شما را با «کسب و کار سنتی» افزایش داده و هزینه های اداری، کارمندان بی فایده و نظارت های دولتی را کاهش میدهد. با فنآوری می توانید کارتان را مؤثرتر اداره کنید و بیشتر روی فعالیت هایی تمرکز کنید که درآمدتان را ایجاد میکنند.
بیایید از اساسی ترین فعالیت در بازاریابــی شبکه ای شروع کنیم: فروش.
اینترنت ، روش خرید ما را عوض کرده است. هر ساله، چهل میلیون نفر در سراسر آمریکا از خانه و به صورت آنلاین خرید کرده و بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار پول میپردازند. البته این آمارها، نشانگر قدرت واقعی اینترنت نیست. در مقابل هرکسی که آنلاین خرید میکند، صدها نفر هستند که قبل از خرید محصول مورد نظرشان، آن را به صورت آنلاین جستجو میکنند.

با اینترنت میتوان اطلاعات را سریع تر و ارزان تر و به افراد بیشتری ارسال کرد. اینترنت، شما را قادر میسازد تا ارسال پیام های از پیش تعیین شده، زمانبندی ارسال پیام و پیگیری ها را راحت تر انجام داده و در مجموع به کارهایی رسیدگی کنید که به قول خودتان «اگر وقت داشتید» انجام میدادید.

وقتی یک خبرنامه ی الکترونیکی را برای مشتریان خود ایمیل میزنید، می توانید ببینید چه کسی آنرا باز کرده است. تماس گرفتن با مشتری ها خیلی راحتتر میشود وقتی که بپرسید «در شماره ویژه این ماه، آیا محصولی نظر شما را جلب کرده است؟» دوست دارید در جریان آخرین اطلاعات باشید؟ استفاده از فنآوری های جدید تلفن، شرکت کردن در کنفرانس های تلفنی یا سمینارها، راه مؤثری برای یادگیری تکنیک های جدید و دستیابی به آخرین اطلاعات محصولات و شرکت است. بسیاری از شرکت ها امکانات رایگانی از قبیل کنفرانس تلفنی، سمینار تلفنی یا سمینار از طریق وب ارائه میدهند ولی حتی اگر این امکانات، رایگان نباشند هم به نفع شما است. فنآوری، مدیریت حرفه ی  شما را آسان تر میکند. وقتی یک لینک اینترنتی به شرکت شریک خود میگذارید میتوانید نتایج را بررسی کرده و محل سرمایه گذاری وقت و انرژی خود را سریعا بیابید. با بررسی هفتگی و حتی روزانه ی وضعیت کارتان، بلافاصله افراد در حال پیشرفت را تشخیص داده و به آنهایی که دست و پا میزنند کمک بیشتری میکنید. مثل داشتن یک دفتر در ساختمان شرکت شریکتان است و حتی بهتر از آن!

مراقب باشید ابزارهای پیشرفته و اسامی آنها، حواستان را پرت نکنند. جملات تبلیغاتیِ زیادی برای توضیح این ابزارهای جدید ابداع شده است. نگذارید شما را به وحشت بیندازند. طراحان این ابزارها میدانند که اگر استفاده از آنها ساده نباشد، کسی ابزارشان را نخواهد خرید. درواقع این ابزارها طراحی شده اند که زندگی را برای شما راحتتر کنند.

کلام آخر اینکه اینترنت ، ابزاریست عالی. ارتباطی است بین شرکت، مشتریان، گروه همکاران و اسپانسر شما. با اینترنت میتوانید از خانه یا پشت میز آشپزخانه، یک تجارت جهانی بسازید.

و اما یک نکته مهم. اینترنت با همه فوایدش، معجزه نمیکند. اینترنت هم مانند هر ابزاری، ساخته شده تا به شما کمک کند نه اینکه کارتان را انجام بدهد. باید در مکان و زمان مناسب و به روش درست از آن استفاده کرد. هرگز جایگزین تماس شخصی نیست. از فواید همه ابزارهایی که برای یافتن مشتریِ بیشتر و بهبود کارتان ساخته شده است استفاده کنید تا وقتتان آزاد شده و روی ارتباط نفر به نفر که معجزه ی بازاریابی شبکه ای است تمرکز کنید.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =