این اصول را بدانید تا ثروتمند شوید!

این اصول را بدانید تا ثروتمند شوید! – شاید زمان آن فرا رسیده نبوغ مالی خود را بیدار کرده و آن را به کار بگیریم . قوانین نانوشته و تجاربی وجود دارد که فقط ثروتمندان از آن استفاده می کنند . در اینجا  می توان به چند نمونه از آنها اشاره کرد. لطفا با دقت مطالعه کنید :

این اصول را بدانید تا ثروتمند شوید!

۱-قانون پس انداز  :

همیشه اول ازهمه حق خودتان رابدهید. آزادی مالی ازآن کسانی است که همیشه حداقل ده درصد از درآمد خود را پس انداز می‌کنند. اگر نمی توانید پول پس انداز کنید، “استعداد ثروتمند شدن ندارید”.

۲-قانون سرمایه گذاری :

قبل از سرمایه گذاری تحقیقات لازم را به عمل آورید. هنگامی که مشغول انجام تحقیقات مقدماتی برای سرمایه گذاری هستید وقت کافی صرف این کارکنید، درست همانطورکه پس ازسرمایه گذاری برای پول درآوردن وقت صرف می کنید. هرگز خود را درگیر یه سرمایه گذاری غیر قابل برگشت نکنید.

۳-قانون بهره مرکب :

جمع آوری پول و افزایش آن ازطریق بهره مرکب که هم به اصل سرمایه و هم به سود آن تعلق می گیرد شمارا ثروتمند می کند. رمز دست یابی به استقلال مالی ازطریق پس انداز این است که پول را کنار بگذارید و هرگز به هیچ دلیلی به آن دست نزنید. حتما شنیده اید پول پول می آورد . آلبرت انیشتین زمانی گفته بود:”بهره مرکب هشتمین مورد از عجایب جهان است.” بهره مرکب قلب تپنده سرمایه و سرمایه گذاری است و نشان می‌دهد که سرمایه گذاری های کوچک چگونه می توانند به دارایی های بزرگ تبدیل شوند پس آن را جدی بگیرید.

۴-قانون برآیند :

موفقیت مالی بزرگ برآیند صدها، بلکه هزارها تلاش کوچک است که ممکن است هرگز توسط کسی دیده یا تحسین نشده باشد. برای ثروتمند شدن هیچ راه سریع یا آسانی وجود ندارد. تلاش و حرکت برنامه ریزی شده را فراموش نکنید. تمام کارهای کوچک شما حتما در موفقیت بزرگ شما تاثیر دارند. نابرده رنج گنج میسر نمیشود!

۵-قانون جذب

جمع آوری پول موجب می شودکه پول بیشتری به سوی شما جذب شود .درحین جمع آوری پول و تفکر مثبت درمورد آن شما را تبدیل به چیزی شبیه آهن ربا می کند، با این تفاوت که شما پول را به سوی خود جذب می کنید. همین که این قانون را جدی بگیرید قدم اول در قانون جذب است!

۶- قانون خودساختگی

بهترین و مطمئن ترین راه برای راه اندازی یک کار جدید این است که بدون سرمایه یا با مقدار اندکی شروع کنید، سپس مرحله به مرحله با استفاده از سود حاصله پیش بروید.تجربه ثابت کرده کسانی که با پول خیلی کم شروع می کنند در مقایسه با کسانی که با پول خیلی زیاد شروع می کنند احتمال موفقیت بیشتری دارند. پس سرمایه ی اولیه خود را دست کم نگیرید شانس شما برای موفقیت چشمگیر است.

۷-قانون ریسک

درهرکاری، بین میزان ریسک پذیری واحتمال شکست رابطه مستقیم وجود دارد. کارآفرینان موفق کسانی هستند که برای سود بیشتر خطرات کار را تجزیه وتحلیل می کنند و ریسک را به حداقل می رسانند. پس با تفکر می توان ریسک را کاهش داد. جوانب و احتمالا را در نظر بگیرید و نتیجه را تخمین بزنید ، مشاوره گرفتن را فراموش نکنید .

۸-قانون کارآفرینی

مطمئن ترین راه برای ثروتمند شدن، این است که کار موفقی را برای خود طرح ریزی کنید و به مرحله اجرا درآورید .هیچ کس با کارکردن برای دیگران ثروتمند نمی شود.کافیست تولیدات یا خدمات شما  تنها ده درصد بهتر از رقیبتان باشد تا راه را برای ثروتمند شدن هموار کند . همواره از ایده های نو و قابل اعتماد استقبال کنید .

این اصول را بدانید تا ثروتمند شوید!

۹-قانون هدف

قطعیت هدف نقطه آغاز ثروتمند شدن است. برای ثروتمند شدن باید تصمیم بگیرید که دقیقا چه می خواهید. آن را یادداشت کنید وسپس برای دست یابی به آن برنامه ریزی کنید. تمام الگوهای موفق افکارشان را روی کاغذ می آورند . هدفی را که برای خود در نظر می گیرد باید قابل دسترسی باشد. نباید کورکورانه و بدون هیچ برنامه ریزی قبلی و سنجیدن تمام شرایط اقدام به برنامه ریزی مالی کنید. مثلا تا هنگامی که شما بدهکاری های زیادی دارید نباید تصمیم بگیرید که پس انداز کنید چون در این زمان اولویت صاف کردن بدهی هایتان است.

۱۰-قانون هدف تجارت

هدف اساسی تجارت، پیدا کردن و حفظ مشتری است و در هر تجارتی کلیه فعالیت ها باید بر این هدف متمرکز باشد. سود یا همان کسب ثروت ، نتیجه پیدا کردن و حفظ مشتری ها با روشی مقرون به صرفه و آمیخته به خلاقیت است . البته بدانید خدمات یا محصولات با کیفیت مقرون به صرفه ترین نوع تبلیغات و حفظ مشتری است.

۱۱-قانون ثبات قدم

اگر در راه ثروتمند شدن به اندازه کافی ثبات قدم داشته باشید بدون تردید موفق خواهید شد. موانعی که درحین کار ظاهر می شود پلکان موفقیت شما هستند به شرط آن که ازهر ناامیدی و شکستی درس بگیرید. شکست پیش نیاز موفقیت بزرگ است. اگر می خواهید سریع ترموفق شوید، آمادگی شکست خود را دوبرابر کنید . پس از حالا چیزی به نام شکست وجود ندارد ! همه چیز به طرز فکر شما بستگی دارد.

این اصول را بدانید تا ثروتمند شوید!

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفت =