وام بانکی برای آغاز کسب و کار ، آری یا نه؟

وام بانکی برای آغاز کسب و کار ، آری یا نه؟ – بسیاری از مشاوران قرض گرفتن و وام گرفتن را یک حرکت پر ریسک می دانند و در مقابل برخی صاحب نظران این کار را پرخطر و اشتباه نمیدانند مشروط بر اینکه در سرمایه گذاری ها یا کسب و کار هایی مورد استفاده قرار گیرد که شخص بر روی آنها کنترل کامل دارد. در کشور هایی مانند کشور ما که هزینه ی پول و وام گرفتن بالاست متعاقبا ریسک سرمایه گذاری با وام هم بالاست. البته اگر در کسب و کار ها و بازارهایی سرمایه گذاری شود که کنترل بر روی آنها امکان پذیر باشد ممکن است ارزش افزوده قابل قبولی برای سرمایه ی وام گرفته شده  ایجاد شود . مثلا استفاده از وام برای ساخت و ساز و سپس واگذاری آن به خریداران ممکن است ارزش افزوده ی خوبی به دنبال داشته باشد . به طور کلی وام زمانی ثمربخش است که اوضاع قابل کنترل باشد.

وام بانکی برای آغاز کسب و کار ، آری یا نه؟ – بازار هایی مانند طلا ، ارز و یا حتی سهام که دارای نوسانات زیادی می باشند و پارامتر های زیادی بر آن ها تاثیر میگذارد از جمله بازار های هستند که فرد نمیتواند بر آن ها کنترل داشته باشد لذا گرفتن وام برای سرمایه گذاری در بخش طلا درست نیست. البته روش هایی وجود دارد که میتوان با بهره گیری از آنها ریسک را کاهش داد ولی هرگز نمیتوان بر اوضاع کنترل پیدا کرد.

داشتن هوش مالی یکی روش هایی است که با استفاده از آن می توان ریسک در سرمایه گذاری را کاهش داد. مثلا داشتن مهارت هایی چون تحلیل وضعیت بازار ، توانایی پیشبینی نزدیک به واقعیت و دانستن زمان درست خرید یا فروش از جمله مصداق های هوش مالی است .

نکته ای که حتما باید آن را مد نظر داشت این است که هزینه های جانبی سرمایه گذاری که از پارامتر های تاثیر گذار ارزش افزوده است را باید کاهش داد. دانستن قوانین نقل و انتقال مسکن ، هزینه ی کاگزاری ها ، هزینه خرید و فروش طلا و دانستن قوانین مالیاتی و حتی گمرکی می تواند منجر به کاهش این گونه هزینه ها شود.

وام بانکی برای آغاز کسب و کار ، آری یا نه؟ – یکی از کلید های موفقیت در سرمایه گذاری با سود بیشتر و ریسک کمتر تمرکز بر یک سرمایه گذاری خاص است نه انواع متنوع آن.انتخاب یه سرمایه گذاری خاص و پر سود نیازمند هوش مالی بالا است که از طریق تجربه و آموزش حاصل میشود.

دیگر مقاله های مارا نیز مطالعه نمایید

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شش =