آینده کسب وکارها بعد از نقض برجام توسط آمریکا

سه شنبه ۱۸اردیبهشت ۹۷ یک روز خاص برای تاریخ معاصر کشورمان بود،بعد از نزدیک به دو سال که وضعیت پایداری آمریکا بر برجام هنوز معلوم نبود،بالاخره این اتفاق رخ داد.حالا خیلی از افراد در کشور نگران این موضوع هستند که چه آینده ای در انتظار ایران بخصوص در زمینه کسب وکار و کار آفرینی است.

به نظر من اگر نقض برجام تنها یک تاثیر قوی بتواند در آینده وطن بگذارد،آن هم پاشیدن بذر ناامیدی در بین جوانترهاست، آنهایی که هنوز وارد عرصه نشده اند و با کلی آرزو دوست دارند آتیه زندگی خود را رقم بزنند.

قبل از اینکه توافق برجام در سال ۱۳۹۴ به امضا برسد،ایران ۱۲ سال تمام در شرایط تحریم های گسترده قرار داشت.هیچ کس نمی تواند تاثیر تحریم ها رو هیچ در نظر بگیرد،دنیا در شرایطی پیشرفت می کند که جریان آزاد صادرات و واردات در همه کشورها وجود داشته باشد.اما حالا که برجام نقض شده باید یاد آوری کنم در همان ۱۲ سال هم اتفاقات بزرگ زیادی در ایران رخ داد.

خیلی از کسب وکارها توسط افراد خلاق و جوان،با کمترین میزان سرمایه شروع به کار کردند و امروز خودشان تبدیل به یک ابر کسب وکار شده اند.

من با اینکه همیشه فقط منتظر دولت باشیم تا برای ما کاری بکند نیستم،دولت در هر کشوری به میزان خاصی اختیار دارد،شاید مسبب خیلی از اتفاقات پیش روی ما دولت و حکومت نباشد.

همه ما در سرنوشت آینده ایران مسئول هستیم و حالا بعد ازنقض برجام این مسئولیت سنگین تر است.اینکه ما اهمیت این شرایط را بیشتر از میزان لازم ارزیابی کنیم و هر روز این اخبار را دنبال کنیم باعث بهتر شدن شرایط ما نخواهد شد.

اینکه ما در این شرایط فقط دنبال تبدیل سرمایه مان به ارز خارجی باشیم،باعث بهبود شرایط نخواهد شد.

بالا رفتن قیمت ارز دلایل کاملن اقتصادی دارد،با توجه به تورم کشور و عدم وجود تورم در کشورهایی که ایران با آن ها مبادله دارد،خود بخود باعث کاهش ارزش پولی ایران می شود.اما من و شما نباید با تحریک تقاضای نابجا این شرایط را بدتر کنیم.

من به شما قول میدهم که اگر ایمان داشته باشید می توانید شرایط بهتری را رقم بزنید،در ضمن قسمت اول سریال اینترنتی ایده های پولساز به موضوع فروش بسته های میوه در سایت آپلود شده است،پیشنهاد میکنم بعد از دیدن ویدئوی زیر حتمن سری به قسمت اول این سریال بزنید.

ویدئوی آینده کسب و کارها بعد از نقض برجام توسط آمریکا

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 10 =