از جلسه ی طوفان فکری چه میدانید ؟

جلسه ی طوفان فکری – با وجود تنوع وسیع منابع موجود ، مطرح کردن ایده ای که به عنوان اساس فعالیت کارآفرینانه باشد ، هنوز موضوعی مشکل ساز است.کارآفرین میتواند از چندین روش برای تولید آزمودن ایده های جدید کمک بگیرد که این روش ها شامل : گروه های متمرکز ، طوفان فکری و تحلیل مشکلات موجود است.

گروه های متمرکز :

یک مدیر گروهی از افراد را به جای اینکه صرفا سوال هایی کرده و جوابی بشنوند ، در طول بحث آزاد به طور کامل راهنمایی میکنند.
افراد توسط نظراتی از جانب اعضای دیگر گروه در درک و توسعه ی خلاقانه ی ایده ی محصول جدید برای برآوردن نیاز های بازار به فعالیت واداشته میشوند. علاوه بر تولید ایده های جدید ، گروه کانونی روش بسیار خوبی برای گزینش ایده هاست.

طوفان فکری :

جلسه ی طوفان فکری به جلسه ای گفته میشود که افراد میتوانند با گفت و گو با یکدیگر و سهیم شدن در تجربیات گروه به خلاقیت بیشتری واداشته شوند. جلسات طوفان فکری پیرو چهار قانون زیر است:

  • هیچ انتقادی در گروه پذیرفته شده نیست.
  • هیچ پیشنهاد منفی جایز نیست.
  • هرچه ایده غیر عادی تر باشد بهتر است
  • تعداد ایده ها مهم است. هرچه بیشتر بهتر.هرچه تعداد ایده ها بیشتر باشد احتمال ظهور ایده های مفید بیشتر است.

جلسه ی طوفان فکری با این دیدگاه که هیچکس حاکم یا مانع بحث نیست باید سرگرم کننده باشد. علاوه بر تولید ایده ی جدید ، تشکیل گروه روش بسیار خوبی برای گزینش ایده هاست.

جلسه طوفان

تحلیل مشکلات موجود :

در این روش به جهت تولید ایده های جدید افراد مشابه دور هم جمع میشوند.
غالبا لیستی از مشکلات موجود در اختیار مصرف کننده ها قرار می گیرد که در مورد  آن به بحث بنشینند. غالبا این روش جزو روش های کارآمد به حساب می آید. زیرا ربط دادن محصولات شناخته شده به مشکلات پیشنهادی و نتیجه گیری کردن از یک ایده ی محصول جدید از تولید از تولید محصول جدید آسان تر است. همچنین تجزیه و تحلیل مشکلات موجود میتواند در آزمودن ایده ی محصول جدید به کار برده شود .

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =