استخدام کنید

استخدام کنید

استخدام کنید : اگر می خواهید راجع به روشی صحبت کنید که صد در صد به نگرانی کمتر ارتباط دارد. این همان روش است. فکر استخدام کردن امری حیاتی برای موفقیت شما است. استخدام کردن یعنی استخدام و کارکردن با افرادیکه شایسته تر از شما باشند. درست است، شایسته تر از شما باشند.

برای بسیاری از شما تعجبی ندارد که عامل بازدارنده مردم در پیروی از این فلسفه، ترس باشد. ترس داشتن از: ” کسی را جایگزین من کنند ” یا شاید کسی بهتر از من باشد “.

یک مدیر زن را فرض کنید که مسئول استخدام افرادی است که با آنها کار می کند. اگر بترسد که کسی جایگزین او شود یا آقا بالاسری پیدا شود، ترجیحا باید کسانی را به کار بگیرد که هوش یا لیاقت او را نداشته باشند. به احتمال زیاد این خانم حتی از برنامه ناآگاهانه خود بی اطلاع است و نمی تواند این کار خود را کاهش دهد، ولی این دقیقا همان چیزی است که انجام می دهد. این خانم نه برای تخصص خود در این کار، بلکه برای کوشش هایش در ساختن یک کار موفق استخدام شده بود. ولی او افراد کم صلاحیت تر از خود را جمع می کند، زیرا معتقد است که خودش اینطور بهتر جلوه خواهد کرد. کسب و کار های بر اساس ترس محکوم به شکست هستند.

مردمی که کار آزاد دارند نیز اغلب گرفتار همین دام می شوند. ” خودم می توانم این کار را بهتر از هر کس دیگر انجام دهم ” جمله ای احمقانه و براساس ترس است. مسخره است وقت خود را صرف انجام کارهایی کنیم که دیگران بهتر از پس آن بر می آیند.

به محض آنکه نگرانی را کنار می گذارید و استخدام می کنید، اتفاقاتی جادویی رخ می دهند. شما از سر راه خود کنار می روید و اجازه ظهور موفقیت را می دهید.

وقتی ترس را رها می کنید، در خواهید یافت که بدلیل آمادگی برای کمک خواستن، پاداشی کسب خواهید کرد. بجای از دست دادن شغلتان، شما را  برای سهیم بودن در پیشبرد کسب و کارتان تحسین خواهند کرد.

یک مدیر خوب کسی است که بتواند توسط تلاش های خود و دیگران به هدف های از پیش تعیین شده دست یابد. چرا با استخدامی شایسته استانداردهای آن نتایج را ارتقاء ندهیم.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *