زندگینامه استیو بالمر

استیو بالمر میلیاردر شدن از طریق کارمندی

سه تا از ثروتمندترین مردان جهان در شرکت مایکروسافت به نام های بیل گیتس ، پل الن و استیو بالمر بودند. بیل گیتس با سن ۵۲ سال و ۵۸ میلیارد دلار در رده سوم و پل آلن دوست قدیمی بیل گیتس با ۱۶ میلیارد دلار در رده چهل  و یکم  و استیو بالمر با ۱۵ میلیارد دلار در رده چهل و سوم ثروتمندترین مردان جهان قرار دارد. استیو بالمر از سال ۲۰۰۰ تا به حال رئیس اجرایی  شرکت مایکروسافت بوده است.

استیو بالمر اولین فردی است که توسط سهامی که به عنوان یک کارمند دریافت کرده توانسته میلیاردر شود و آن هم از شرکتی که نه خود و نه  خانواده اش تأسیس کننده آن نبودند.

در سال ۲۰۰۴ میلادی بالمر ثروتی با ارزش ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داشته است و او نیز در رتبه یازدهم میلیاردرهای جهان قرار گرفت. او در ۲۴ مارس سال ۱۹۵۶ در شهر صنعتی دترویت که در ایالت میشیگان واقع شده متولد شد. پدر او یک مهاجر سویسی آمریکا و مادرش به نام دورکین یک زن یهودی آمریکایی بود. بالمر با خواهرش در فارمینگتون هیلز جایی که پدرشان یکی از مدیران شرکت فورد بود بزرگ شد.

بالمر از همان دوران کودکی به مدیریت کردن به یک مجموعه علاقه زیادی داشت. او رهبری تیم بسکتبال را در مدرسه ای که درس می خواند را به عهده گرفت. او در سال ۱۹۷۲ از مدرسه دترویت کانتری دی با نمره میانگین ۴ فارغ التحصیل شد و به عنوان دانشجوی ممتاز شناخته شد. در امتحانات SAT نمره عالی ۸۰۰۰ را به دست آورد و از دانشگاه هارواردکه بهترین دانشگاه آمریکا محسوب می شد بورس تحصیلی گرفت.

در سال اول ورود او به دانشگاه رابطه صمیمی با ثروتمندترین مرد جهان یعنی بیل گیتس در خوابگاه هاروارد به وجود آمد. آنها رابطه اشان را تا بعد از ترک تحصیل از دانشگاه و تا راه اندازی شرکت مایکروسافت ادامه دادند.  بالمر در هاروارد مدیر تبلیغاتی The Harvard Crimson , The Harvard Alvocate بود. او با کسب درجه عالی مدرک لیسانس در رشته ریاضی کاربردی و اقتصاد در سال ۱۹۷۷۷ از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد. بعد از آن او با عنوان دستیار مدیر تولید در شرکت procter & Camble کار کرد و پس از آن وارد دانشگاه Stanford Graduate school of Business  شد تا مدرک فوق لیسانس خود را بگیرید. اما بعد از یک سال به محض دعوت بیل گیتس از او برای کار در شرکت مایکروسافت از ادامه تحصیل منصرف شد.

او به عنوان مدیر تجاری در مایکروسافت مشغول به کار شد و سلسله مراتب پیشرفت را در مایکروسافت طی کرد تا در سال ۲۰۰۰ برای سمت مدیر اجرایی مایکروسافت که یکی از سودآورترین شرکت های جهان بود انتخاب شد. او با یکی از کارمندان مایکروسافت به نام کانی اسنایدر ازدواج کرد. آنها صاحب سه فرزند شدند. بالمر یکی از باسابقه ترین کارمند استخدامی مایکروسافت می باشد. او بیست و چهارمین کارمند استخدامی مایکروسافت می باشد که در ژوئن ۱۹۱۸ بیل گیتس او را به عنوان اولین مدیر تجاری استخدام کرد. بیل گیتس در ابتدا حقوق سالیانه ۵۰ هزار دلاری به همراه مالکیت چند درصد از سهام مایکروسافت را به بالمر پیشنهاد داد اما در سال ۱۹۸۱ سهم بالمر از این شرکت ۸ درصد از کل سهام این شرکت شد.

او بخش های زیادی از مایکروسافت را تحت مدیریت خود قرار داد و آنان را نیز به خوبی مدیریت کرد از جمله بخش های تولید سیستم عامل، عملیات و بخش فروش و خدمات پس از آن.

در ژانویه ۲۰۰۰ بیل گیتس سمتش که مدیریت اجرایی بود به بالمر واگذار کرد. بیل گیتس به مدیریت بخش تکنیکی و به اصطلاح تکنولوژیک پرداخت. در حالی که مسایل مالی شرکت تحت نظر بالمر بود. در ۲۵ سالگی شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۰۰ بالمر از کیک تولد شرکت ناگهان بیرون آمد تا حضار را متعجب کرده و بخنداند.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =