اصول مسیر ثروت سازی

آماری که نشریه فوربس از ثروتمندان دنیا منتشر کرد بیش از ۷۵ درصد از مولتی ثروتمندان دنیا از یک زندگی فقیرانه و بدلیل نبوغ و تلاش و پشتکار و پیمودن صحیح مسیر ثروت سازی ثروتمند شده اند . مسیر ثروتمندی اصولی دارد که تخطی از هر کدام از آنها می تواند منجر به شکست در طی مسیر ثروتمندی خواهد شد.
اگر خودرا لایق زندگی ثروتمندانه می دانید و حاضر به پرداختن هزینه های آن درزندگی هستید ، چند نکته را می بایست با آگاهی و دقت هرچه تمامتر مورد توجه جدی قرار دهید :

  • دنبال فرمول خاصی نباشید : ثروت سازی فرمول خاص و مشخصی ندارد که به وسیله ی آن همه به ثروت و موفقیت برسند. ثروت آفرینی برای هر فرد بستگی به هوش و ذکاوت ، مدیریت مالی ، تیپ شخصیتی و پشتکار دارد.
  • اول باید مسیولیت پذیر باشید : برای قدم در راه پولسازی ابتدا شما باید بار مسیولیت زندگی خودتان را خودتان بر دوش بگیرید و مستقل شوید. زمانیکه مستقل شدید انگیزه ی بیشتری برای مدیریت زندگی خود دارید و با پشتکار بیشتری فعالیت میکنید
  • شرایط آینده ی شما تابع آگاهی ها ، باور ها و مهارت های شما در امروز است : آینده ی شمارا فعالیت ها و تلاش های امروزتان رقم میزند.
  • مسیر ثروتمندی مسیری متفاوت از مسیر های دیگر در زندگیتان باید باشد : اگر میخواهید ثروتمند شوید باید مسیری متفاوت از روند فعلیتان را انتخاب کنید . همیشه مسیر های ثروت سازی مسیر های خاص و هوشمندانه بوده اند.
  • حرکت در مسیر ثروت سازی هیچ محدودیتی از لحاظ سن ، جنسیت ، تحصیلات و فرهنگ ندارد : افکار منفی و محدود کننده که باعث میشود شما بخاطر سن یا تحصیلات راکد بمانید را کنار بزنید . تنها راه ثروتمند شدن شما خواستن شماست و تنها مانع هم نخواستن !
  • با کسب پیروزی ها گول نخورید و با برخورد با شکست جا نزنید : گاهی پیروزی ها و موفقیت ها باعث میشوند شما شکست بخورید. پس هیچوقت با کسب موفقیت مغرور نشوید و دست از تلاش برندارید.
  • خودتان را خوب بشناسید : برای اینکه استفاده ی حداکثری از خود ببرید حتما باید خودتان را خوب بشناسید . از مهارت ها و تیپ شخصیتی و تخصص های پنهان خود اطلاعات کامل داشته باشید .

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 11 =