چرا افراد تمایل دارند کار آفرین باشند ؟

بر طبق آمار افراد کارآفرین شدن  را بهترین شانس میدانند. بررسی ها نشان میدهند که ۴۵ درصد میلیونر ها از شغل به عنوان بهترین منبع کسب ثروت نام میبرند. از جمله مواردی که افراد میتوانند روی آن حساب کنند برنده شدن در یک بخت آزمایی ، قهرمان شدن است.

اکثرا افراد کارآفرین میشوند چون میخواهند به دنبال آرزوهایشان باشند ، خودشان را در جهان مطرح کنند ، تمام چیزی را که در توان دارند به نمایش بگذارند ، موقعیت اجتماعی قابل احترامی کسب کنند ، و کار دلخواهشان را در زمان دلخواه و با افراد دلخواهی انجام دهند. این افراد امیدوارند که استقلال ، رفاه مالی ، امنیت مالی ، قدرت ، موفقیت ، کنترل بیشتر روی زندگی ، رهایی از کار سخت و رهایی یکنواختی زندگی روزانه را بدست آورند. افراد کارآفرین میشوند چون مایلند رییس خود باشند و از زندگی کارمندی گریزانند. از کاغذ بازی و سیاست های پوچ درون سازمانی خسته شده اند . افرادی که علاقه به کارآفرینی دارند میخواهند که پاداش ها بر اساس شایسته سالاری و کار باشد نه بر اساس مقام و ارشدیت . آنها همواره در هراسند که وقت و انرژی خود را برای کاری به آن علاقه ندارند هدر میدهند. کارآفرینان به شدت تابع شایسته سالاری هستند و تبعیت از شایسته سالاری یکی از دلایل پیشرفتشان خواهد بود.

آنها اعتقاد دارند کار بهتری را نسبت به کاری که در شرکت های موجود انجام میشود میتوانند اراِه دهند. احساس میکنند چیزهای بیشتری نسبت به آنچه که دیگران به طور معمول بابت زحمتشان دریافت میکنند در زندگی وجود دارد. حس میکنند تضمین کار رضایت بخش با هزینه اقتصادی پایین با سبک امروزی تقریبا کار غیرممکن است. آنها دوست دارند یکبار هم که شده شانس خود را زندگی امتحان کنند . امیدوارند که توانایی اجرای برنامه هایشان را داشته باشند و یک کاری برای مشغولیت خود بدست آورند. ارزو دارند که یک محصول جدید و سود آور را که خارج از جریان اصلی سیاست های شغلی شرکتشان است تولید و کیفیت آن را ارتقا دهند. آنها دوست دارند در همه جوانب شغلشان از طراحی محصول تا سفارشات مشتری اطمینان به عملکرد خوب شرکت در جهت خدمت به مشتری و از کاهش هزینه هاتا محاسبه سود سهیم باشند.

«برای اینکه رییس خود باشید به جای اینکه ۴۰ ساعت در هفته برای دیگران کار کنید ۸۰ ساعت در هفته برای خود کار کنید – رامونت ای.اف رانت»

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =