اگر میخواهید برندی پر سود و با دوام داشته باشید ۴ اصل زیر را رعایت کنید

در موضوع برندینگ دو مساله بسیار مورد توجه است ؛ یکی سود دهی برند و دیگری دوام آن . هر دو مکمل یکدیگرند و با فقدان یکی از آنها تعریف برند نقض میشود . برند باید سود دهی متداوم داشته باشد !
۴ اصلی که برند شما را پرسود و با دوام میکند:

-ستون های اصلی در بازاریابی برند را جدی بگیرید .
ستون های بازاریابی برند شامل ۴عنصر اساسی: تشخیص ، جذب ، حمایت از وفا داری برند ، تقویت وفاداری برند.

-برای برند خود عمر و سیکل زندگی در نظر نگیرید : اگر برای برند دوره ی زندگی در نظر بگیرید ناخودآگاه خود را آماده تحلیل رفتن و نابودی برند خود کرده اید . این طرز فکر سبب میشود انگیزه شما تقلیل رفته و تلاش بی مضایقه برای برند را کاری بیهوده بدانید . برخلاف محصولات که وارد چرخه زندگی می شوند و افول می کنند، ارزش برخی برند ها با گذشت زمان افزایش می یابد مانند کوکاکولا. این بستگی به شما دارد که برای برند خود چه آینده ای در نظر گرفته اید. پس از همان ابتدا برای برند خود چشم اندازی بلند مدت طراحی کنید. هر لحظه بر این موضوع تمرکز داشته باشید که باید برند خود را توسعه دهید.

-وفاداری برند و رهبری: تحقیقات و بررسی های آماری نشان میدهد مشتریان وفادار ۹برابر سود آورتر از مشتریان غیر وفادارند. در این بازار با رقابت بالای جهانی ،شرکت ها تلاش بیشتری برای نگه داری مشتریان انجام میدهند .هزینه بدست اوردن یک مشتری جدید بسیار بیشتر از نگه داری مشتریان موجود می باشد. مشتریان وفادار کمتر نسبت به تغییر قیمت ها حساسیت نشان می دهند و بیشتر تمایل دارند تا در باره سازمان با دوستان و اطرافیان خود با دید مثبت صحبت کنند. وفاداری مشتریان باعث افزایش سهم بازار می شود و افزایش سهم بازار باعث می شود که نرخ بازگشت سرمایه افزایش پیدا کند. بازخورد های مثبت یا منفی مشتریان خود را به دقت زیر نظر بگیرید ، بی شک هنگام اتخاذ تصمیم در شرایط بحرانی معجزه خواهند کرد. حتما به این موضوع مهم اهمیت دهید که اولویت حفظ مشتریان پیشین است نه جذب مشتری جدید. حفظ مشتری های پیشین به نوعی جذب مشتری های جدید نیز در پی خواهد داشت.

-ارزش مشتریان را بدانیم : شرکت ها باید ارزش مشتریان موجود را معین کنند و آنچه دوست دارند و یا بر عکس دوست ندارند را تعیین و یادداشت کنند. آنچه باعث موفقیت و توسعه یک برند میشود هیچ چیز جز نقش مشتریان نیست. موجودیت یک برند از مشتریان و متقاضیان آن نشات میپذیرد. یعنی اگر متقاضی برای محصول شما وجود نداشته باشد عملا برندی وجود نخواهد داشت که پیشرفت یا پسرفت کند.

مقاله های دیگر ما را مطالعه بفرمایید .

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 8 =