ایده ت را اجرا کن.

اجرای ایده مهم تر است یا خود ایده؟

چند سال پیش در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران همایشی با موضوع ایده پردازی و اجرای ایده برگزار کردیم. سخنران که یکی از اساتید به نام و مشهور حوزه کسب وکار بود، پرسید : چه کسانی در این جمع هستند و ایده ای برای کسب وکار دارند؟

تنها دو نفر از میان جمع ۸۰-۷۰ نفری دست خود را بالا بردند. مسلمن افرادی که در دانشکده کارآفرینی تحصیل می کنند همگی از علاقه مندان شروع کسب وکار هستند، پس چرا فقط دو نفر دست خود را بالا بردند؟

ترس از دزدیده شدن ایده.

بیشتر افراد حاضر در آن جلسه می ترسیدند که مبادا ایده شان به گوش یک فرد دیگر بخورد و او خیلی سریع برای اجرای ایده اقدام کند.

خیلی از آن ها بیشتر از چند ماه به ایده شان فکر کرده بودند، ولی هیچ برنامه مشخصی برای اجرای ایده نداشتند.

در کشوری مثل ایران که بیشتر افراد درون گرا هستند و نمی خواهند اطلاعاتشان افشا شود، ترس از دزیده شدن ایده ها هم کاملن قابل پیش بینی است.

۲۱ روز زمان می برد که ایده ای از ذهن فردی خاص به ذهن فردی دیگر منتقل شود. اگر در طول این ۲۱ روز به اجرای ایده خود پرداختید، مسلما خیلی خیلی میفتید، اما اگر در این ۲۱ روز اقدامی نکنید به احتمال بسیار زیاد فرد دیگری اقدام به اجرای ایده شما خواهد کرد.

ایده پولساز بسته بندی میوه را در نظر بگیرید!!شاید ایده عجیب و غریبی نباشد. اما تیمی که آن ایده را از مرحله یک فکر خام به یک کسب وکار تبدیل کرده است، قابل تحسین و ستایش است.

اگر منتظر هستید که همه چیز عالی و کامل باشد و بعد شروع به اجرای ایده خود کنید، مطمئن باشید که هر روز عقب تر میفتید.

رید هافمن، بنیانگذار شبکه اجتماعی لینکدین می گوید،بعد از چند وقت که از تولید محصول یا خدمت تان گذشته، اگر به نسخه اولیه آن نمی خندید بدانید که خیلی دیر شروع کردید.

سه فاکتور مهم در اجرای ایده که می تواند باعث رشد سریع شما بشود عبارتند از:

۱-سرعت: باید یک برنامه زمان بندی قوی و سریع برای رساندن محصول یا خدمت تان به بازار داشته باشید.

۲-تیم: امروزه برای موفقیت در کسب وکار،به تنهایی جلو رفتن اشتباه است. یک تیم که هر کدام از اعضایش در یک قسمت متخصص هستند می توانند از طریق سینرژِی به رشد شما کمک کنند.

۳-صرفه جویی: در شروع و در مرحله اولیه اجرای ایده باید سعی کنید که با کمترین سرمایه ممکن شروع کنید، بطور مثال به جای اینکه در یک منطقه گران شهر مکانی را اجاره کنید، می توانید از منازل خود یا اقوامتان و از یک اتاق کوچک برای شروع استفاده کنید.

فراموش نکنید که آن چه باعث موفقیت شما در کسب وکار می شود تنها ایده تان نیست!!!!اجرای ایده در کمترین زمان ممکن یکی از مهم ترین عوامل رشد محسوب می شود.

تماشای آنلاین ویدئوی ایده ات را اجرا کن.

سئوالات خود را در مورد ایدن ویدئو از طریق ارسال نظرات بپرسید:

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 1 =