ایده های کسب و کار از چه منابعی نشات میگیرد؟

اولین قدم در راه اندازی یک کسب و کار توسط کارآفرینان ایده است. کسب و کار ها (مخصوصا کسب و کارهای کوچک) با ایده زنده اند و بدون آن جان نخواهند داشت.
اگر به کسب و کارهای اطرافتان دقت کنید ریشه ی موفقیت همه ی آنها داشتن ایده ی برتر است. برخی از منابعی که بیشتر جهت ایده گرفتن استفاده میشوند موارد زیر میباشند :

کارآفرینان

  • مشتری ها (مصرف کنندگان)
  • شرکت های موجود
  • کانال های توزیع
  • دولت
  • R&D

مشتریان (مصرف کنندگان) :

هر تولید کننده برای محصولات یا خدمات خود باید به مصرف کننده توجه ویژه داشته باشد. برخی نیاز های مصرف کنندگان منبع خوبی برای ایده ی کارآفرینان خواهد بود فقط کافیست دید استارت آپی داشته باشید و متفاوت نگاه کنید. این توجه میتواند به صورت غیر مستقیم بر روی نیاز ها و ایده های مشتریان باشد با به طور مستقیم از آنها نظر خواهی شود و پیشنهاداتشان ثبت شود.  دقت شود ایده از نظر بازار هدف باید قدر کافی بزرگ باشد.

شرکت های موجود :

کارآفرینان باید روش رسمی برای ارزیابی کردن محصولات و خدمات رقابتی در بازار ایجاد کنند.

کانال های توزیع :

اعضای کانال های توزیع به دلیل آشنایی کامل تر با نیاز های متقاضیان منابع خوبی برای بهره برداری ایده به حساب می آیند. اعضای این کانال به خاطر دامنه ی وسیع ارتباطی خود با مصرف کنندگان اطلاعات تجربی خوبی دارند. آنها میتوانند در بازاریابی محصولات جدید کارآفرینان نیز کمک به سزایی کنند.

دولت : 

دولت به دو طریق میتواند منبع پیشنهادی برای ایده باشد ؛ پرونده های دفتر ثبت اختراعات و اکتشافات  و دیگری ایده هایی که در پاسخ قانون گذاری های دولت خلق میشود.

R&D:

بزرگترین منبع ایده ، در توسعه و تحقیق خود کارآفرین است.  کارآفرین میتواند کاملا رسمی ایده ای مرتبط با فعالیت روزمره و جاری اش خلق کند یا ایده  نهفته در گاراژ یا زیرزمین خانه اش باشد. یک سازمان تحقیق و توسعه ی رسمی اغلب به کارآفرین کمک میکند تا ایده ی محصول جدید را به صورت عینی در آورده و توسعه دهد.

 

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 6 =