چگونه در بازاریابی شبکه ای زیرمجموعه خود را افزایش دهیم؟

جذب افراد علاقمند به بازاریابی شبکه ای – تنها راه رشد کار بازاریابـی شبکه ای شما این است که دائما افراد جدیدی را معرفی کنید. روزی که دست از معرفی افراد جدید بردارید، روز افت کارتان خواهد بود.
افراد جدید، حجم فروش شما را بالا میبرند و اگر تشویقشان کنید، افراد جدیدی را به گروه خود جذب میکنند. آنها ایده های جدید، هیجان، انرژی و شتاب به گروه آورده و مدارک زنده ای برای دیگر افراد گروه و کسانی هستند که میخواهند به کار شما ملحق شوند.

یک کسب و کار شبکه ای قدرتمند هم به عرض (افرادی که شخصا وارد میکنید) و هم به عمق (افرادی که توسط ورودی های شما وارد میشوند) نیاز دارد. بهترین راه برای اینکه گروه خود را تشویق به ورودی گرفتن کنید این است که خودتان دائما افراد جدیدی را وارد کنید.

قانون اول جذب افراد علاقمند به بازاریابی شبکه ای :

اولین قانون، تعدد است. چرا؟ چون امنیت در تعداد زیاد است. مردم می آیند و میروند. برخی زیاد میمانند و برخی کم. بعضی ها نسبت به آنچه توقع دارید، بیشتر کار میکنند، برخی کمتر و بعضی ها هم هرقدر تلاش بکنید، کار نمیکنند. حتی بهترین افراد هم ممکن است ناگهان بروند و درنتیجه بخش زیادی از حجم فروش کل شما از بین برود. اگر افراد کمی را جذب کرده باشید، همیشه وضعیت کار شما در گرو عملکرد آنهاست. هرچه افراد بیشتری را جذب کنید، مخصوصاً در سطح اول خودتان، قوی تر و استوارتر خواهید بود.

قانون دوم جذب افراد علاقمند به بازاریابی شبکه ای :

دومین قانون، تعادل است. تعادل یعنی تعداد افراد مستقیم کافی داشته باشید تا شما را در برابر فعالیت عمده یک فرد مستقیم بیمه کنند. هرگز به یک یا دو «ستاره» مستقیم خود متکی نباشید که حجم فروشتان را ایجاد کنند. یافتن ستارگان گروه، تجربه ای است لذت بخش. آروزهایتان اوج گرفته و حواستان معطوف شهرت و پاداش هایی میشود که از راه خواهند رسید. وقت زیادی برای تربیت ستاره خود میگذارید که باعث میشود از فروش و جذب افراد مستقیم خودتان باز بمانید. و ناگهان، حباب آرزوها میترکد. ستارهی درخشان شما منشعب می شود (به رتبه ی بالاتری میرسد) و درآمد شما از آن گروه منشعب شده کم یا متوقف میشود مگر اینکه گروه شخصی خود را گسترش دهید. یا اینکه ستاره ی درخشان شما، شهاب سنگ شده (ول میکند و میرود) و پیش از آنکه برای همیشه محو شود، نوری از خود به جای میگذارد. اگر به یکی از افراد خود اتکا کنید که سهم زیادی در نتایج فعالیت های شما داشته باشد، کسب و کارتان در معرض آسیب او قرار خواهد گرفت. در ضمن هرچه انشعاب های بیشتری داشته باشید، پلکان ترقی شرکت را زودتر طی کرده و به درآمدهای بالاتری میرسید. با هر فرد جدیدی که جذب میکنید، شانس ساخت انشعاب های جدید، بیشتر میشود.

قانون سوم جذب افراد علاقمند به بازاریابی شبکه ای :

سومین قانون می گوید در جستجوی افرادی باشید که علاقه و انگیزه دارند که رتبه ها را به سرعت طی کنند. به نظر شما ستارگان را کجا می توان دید؟
درست است، در آسمان. اگر روی زمین را بکاوید آنها را نخواهید یافت. باید سرتان را بلند کرده و بالا را نگاه کنید. راهبران برجسته میدانند که بهترین روش راه اندازی یک کسب و کار موفق این است که در جمع بهترین افرادی باشی که میتوانی بیابی. بازاریابی شبکه ای هم همینطور است. نگاه خود را به راهبران احتمالی معطوف کنید. اول از افرادی شروع کنید که در کارهایی که میکنند موفق هستند. به دنبال جرقه های درخشانی باشید که به قدرت بالقوه خود رسیده اند. وقتی بالا را نگاه کنید، ستارگان را خواهید دید. حتی اگر همکار احتمالی شما، پیشنهادتان را رد کرد، ارتباطتان را با او حفظ کنید. پیگیری یعنی حفظ ارتباط. روابط شما بسیار مهم است . شرایط و رفتارها میتوانند یک شبه عوض شوند. اگر در دسترس همکار احتمالی خود نباشید، فرد دیگری که در زمان مناسب و در مکان مناسب حاضر شده است، حاصل تلاش اولیه شما را درو خواهد کرد. این صنعت مملو از افرادی است که قبلا پیشنهاد کاری را که به آنها داده شده بود رد کرده اند ولی بعدا در گروه فرد دیگری ثبتنام نموده اند در حالیکه حتی نامی از فرد اول، برده نشده است. در این صنعت به خاطر صبوری و پایداری، پاداش داده میشود.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =