چرا برخی کارمندی را به کارآفرینی ترجیح میدهند؟

با وجودی که کارکردن به عنوان کارمند درآمد بسیار پایینی دارد ولی میبینیم که همواره اشتیاق به کارمندی بسیار بیشتر از کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار است !
چرا برخی ترجیح میدهند کارمندی با دستمزد اندک را انتخاب کنند ؟ در حالیکه از ۲۰۰ سال قبل تاکنون، هفتاد و چهار درصد از میلیونرهای خود ساخته آمریکا، از تجارت های خودساخته می آیند.  چرا افراد هرگز رویاهای خود را برای آغاز تجارت و دستیابی به استقلال مالی رویایی خود دنبال نمی کنند ؟

  • ترس از شکست : برخی از افراد از ورشکستگی و شکست در کسب و کار میترسند ، روحیه ریسک پذیر ندارند و اولویتشان در انتخاب شغل امنیت شغلی است . برای کاهش این گونه هراس یک راه حل ساده وجود دارد ؛ با تحقیق و ارزیابی جوانب کار تا حد زیادی از شکست در کسب و کار میتوان جلوگیری کرد .
  • ترس از خطا : این نوع از ترس در شما ایجاد رخوت و سکون میکند و سقف آرزوهای شما را پایین می آورد. بیشتر تاثیر این نوع ترس در برداشتن قدم اول عویدا میشود و اجازه نمیدهد قدم اول برداشته شود.
  • عدم آگاهی : بسیاری از افراد هیچ اطلاعی در مورد شروع کسب و کار و تجارت ندارند . این ترس باعث میشود ذهنیت فرد با کارآفرینی فاصله بگیرد و به سمت کارمندی پیش برود.
  • فرهنگ سازی اشتباه : حتما آب باریکه را شنیده اید ؛ این عبارت نشانه ی مشتی از خروار از فرهنگ سازی اشتباه است. فرهنگ سازی اشتباه خواست و آرزوی افراد را کوچک میکند .
  • نداشتن سرمایه کافی : هرچند این مورد دست خود فرد نیست ولی نداشتن پول و سرمایه نمیتواند دلیل قانع کننده ای باشد که شما کارآفرین نباشید. راه های بسیاری وجود دارد که بتوانید با جذب سرمایه کار خودتان را شروع کنید.
  • تمایل به امنیت مالی ، نه تامین مالی : برخی افراد تمایل دارند روزهایشان با خاطر جمع و آرامش سپری کنند و مطمین باشند که ابتدای ماه مقدار مشخصی درآمد کسب میکنند و این درآمد همیشگی است ؛ اما ثروتمندان دوست دارند کمتر کار کنند ، بیشتر پول درآورند و در این راه خطر را هم میپذیرند . عموما کارمندان فقط امنیت مالی دارند و به هیچ وجه از جهت مالی تامین نیستند.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =