زندگینامه برنارد آرنو

برنارد آرنو ، ثروتمندترین مرد فرانسه

برنارد آرنو یکی از ثروتمندترین مرد فرانسوی است. برنارد آرنو با داشتن ۴/۱۳ میلیارد دلار قبل از خانم لیلین بتنکورت اولین میلیاردر در فرانسه محسوب می شود.

در حال حاضر او ۶۰ سال دارد و او با سرمایه ای بیش از ۱۶٫۵ میلیارد ریال در سال ۲۰۰۹ توانسته است رتبه پانزدهم میلیاردرهای جهان را به خود اختصاص دهد. او در سال ۲۰۰۸ بیش از ۵/۲۵ میلیارد دلار سرمایه داشت اما با بحران اقتصادی جهان سرمایه او به ۱۵٫۵ میلیارد کاهش یافت.

او متولد پنجم مارس ۱۹۹۴ می باشد. او نیز مانند لیلین بتنکورت دارای استعداد ذاتی برای تولید لوازم لوکس برای شیک پوشان می باشد او به وسیله این کار توانست ثروتش را به میلیاردها دلار برساند.

حتماً شما با نام کریستین دیور یا Louis Vuitton آشنا هستید و نام آنها را در مجلات یا تبلیغات تلویزیونی دیده اید، یا ممکن است مصرف کننده تولیدات آن بوده اید یا فردی محصولات آن را به شما پیشنهاد داده . با تمام این تفاسیر کسی که باعث موفقیت کریستین دیور شد برنارد آرنو بود.

آرنو توانست با ترکیب چند شرکتی که کارشان تولید اجناس لوکس بود کریستین دیور را در گروه شرکت های مشهور جهان قرار دهد. او با داشتن ۵۱ درصد از سهام LVMH که بزرگترین تولید کننده اجناس لوکس در جهان است هم اکنون سیر صعودی در کسب موفقیت را سپری می کند. نکته ای که برنارد توجه خاصی به آن داشت علاقه ی انسان به زیبایی و خوشبو بودن و در چشم همگان با شخصیت جلوه کردن بود.او و لیلین بتنکورت ثابت نمودند که این میل در انسانها پایان ناپذیر است. او توانست با تلاش و پشتکاری که داشت به موفقیت برسد. در حقیقت ۵۰ مارک از مشهورترین تولیدات جهانی در اختیار کریستین دیور و LVMH است. دو تا از محصولات آنها که امروزه بیشتر در دستان بسیاری از خانم ها حتی با مارک های تقلبی یافت می شوند Marc Jacobs و کیف های Louis Vuitton می با شد.

او پس از ۲۰ سال توانست به موفق ترین مرد فرانسه تبدیل شود با اینکه او زیرمجموعه هایLVMH را خودش به وجود نیاورد اما درک درستی از پتانسیل آنها برای جذب مشتری بیشتر داشت.

برنارد توانست با ترکیب کردن چند شرکت معروف کالای لوکس که قدیمی ترین شاخه آن LVMHدر سال ۱۵۹۳ تأسیس شد و  اکنون سهام این گروه به طور عمومی در بازار سهام Euronextپاریس رد و بدل می شود و بخشی از شاخص CAC40  است . این فکر برنارد باعث شد که شرکت های دیگر هم به فکر تلفیق کردن با یکدیگر بیفتند.

LVMH اکنون ۵۶۰۰۰ نفر کارمند دارد. ۴۰ درصد این کارمندان در فرانسه مشغول به کار هستند. و با توجه به استقبال مردم فرانسه  از کالاهای لوکس مانند لوازم آرایشی و بهداشتی و کیف و عینک های آفتابی این شغل هم اشتغال زاست و هم سود زیادی برای کسانی که به این کار می پردازند در پی خواهد داشت.

LVMH در جهان ۱۵۰۰ فروشگاه معتبر دارد و به همین دلیل بازار وسیعی برای عرضه محصولات خود در دست دارد.  طرحی که LVMH به شدت به آن می پردازد نحوه فروش محصولاتش است و تمام مکان های فروش را به شدت تحت نظارت خود قرار داده  است. برای نمونه تولیداتLouis Vuitton صرفاً به وسیله بوتیک های این شرکت و با تابلو های بزرگ Louis Vuitton به فروش می رسند که آنها در مناطق مرفه نشین شهرهای ثروتمند تأسیس شده اند، یا این که اجازه فروش محصولات خود را به دیگر فروشگاه های عرضه کننده محصولات لوکس اعطا می کنند. مثل فروشگاه Harrods در لندن.

از همین لحاظ سیاست برنارد آرنو با موسسات وال – مارت یا آلدی که گروه هدف آنان را قشر متوسط جامعه تشکیل می داد متفاوت است.

برنارد دارای توانایی خاصی در کشف استعدادهای بازار بود. او دقیقاً می دانست که چه کالایی می تواند کجا مورد استقبال قرار گیرد و یا کجا مورد استقبال واقع نشود. او نیز در سال ۱۹۸۹ توانست در نبرد سختی برای کنترل Louis Vuitton پیروز شود او به همراه کریستین دیور و مدیریت خود توانست به یکی از موفق ترین تولییدکنندگان لوازم آرایشی و لوکس تبدیل شود. بزرگترین شرکت در عرصه لوازم لوکس Louis Vuitton Moet Hennessy که از آن به اختصار LVmH یاد می شود است. این شرکت ۵۰۰ زیر مجموعه دارد که هر یک از آنها نیز مارک های معروف می باشند و در یک یا چند شاخه با کیفیت ترین کالاها را تولید مینمایند.

جایگاه LVMH در پاریس می باشد. بعد از ترکیب شدن دو شرکت Moet et chandon وHennessy در سال ۱۹۸۷ Louis Vuitton که در آن زمان از بهترین تولیدکنندگان چمدان های مسافرتی بود با دو شرکت پیشین ادغام شد و LVMH را به وجود آورد در حال حاضر ریاست این شرکت به عهده برنارد آرنو  و تحت نظارت کریستین دیور می باشد. برنارد در سال ۲۰۰۷ در جدول جزو یکصد فرد قدرتمند جهان قرار گرفت.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =