در برند سازی شخصی چطور با دیگران رابطه برقرار کنیم؟

در ساختن یک برند شخصی قوی، بسیار مهمی است که بدانید دیگران نمی توانند نیت و مقصود شما را تشخیص دهند. آن ها فقط عملکرد شما را می بینند و از طریق برداشتی که از عملکردهای شما را دارند در مورد نقش هایتان قضاوت می کنند. نه تنها در مورد آنچه انجام می دهید بلکه در مورد نحوه انجام آن کار نیز قضاوت می کنند.

شاخص ها و روش برقراری رابطه مانند صفات و قیدهایی هستند که آن گروه اسمی را توصیف می کنند. این صفات و قیدهای توصیفی، تصویری دقیق و خاص از برند شما را در ذهن دیگران ایجاد می کنند. شاخصها، اغلب قابل کنترل هستند و می توانند عینی تعریف شوند.

روش برقراری رابطه با دیگران خصوصیت خاص برند شخصی شماست.
یعنی همان بخشی که شما را به نحو خاصی در ذهن دیگران جای می دهد. کلماتی که افراد برای توصیف ارکان برند خود به کار می برند، غالباً دارای عوامل عاطفی پر عمقی است. کلماتی نظیر دوستانه، پرشور، استادانه، خودمانی، مهارکننده ، پرقدرت، پرهیجان ، جالب، فعال، درون گرا، برون گرا، صادقانه، یا طرفدارانه. در حقیقت این مساله عجیبی نیست که اشخاص برندهای گوناگون را در چار چوب یک روش برای خود تعریف کنند. گاهی یک شخص به نظر ما دوست داشتنی است و شخصی دیگر شوخ طبع یا کسل کنده. برخی انعطاف پذیر هستند و برخی دیگر متکبر و مغرور، بعضی شاد و سر زنده هستند و بعضی دیگر محتاط و مراقب و یا حتی خالق و مبتکر. اگر چه هر یک از این صفات را برای توصیف شخصیت یک فرد به کار می بریم، اما نکته قابل ذکر این است که همه این صفات در اصل عناصر سازنده همان یک روشی است که در رابطه با همه به کار می بریم. این کلمات بیشتر مفاهیمی انتزاعی دارند و به راحتی قابل کنترل نیستند. اما از آنجایی که یک برند پرنفوذ، پیوندی عاطفی را به وجود می آورد، این مفاهیم به اندازه شاخص ها اهمیت پیدا می کنند. این همان جایی است که تاثیر یک رابطه بیشتر مشخص می شود. روشی که انتخاب می کنید، نمی تواند تاثیر واقعی و مهمی در ساختن یک برند شخصی قوی داشته باشد، در حالی که دو بعد دیگر یعنی نقش ها و شاخص ها می توانند در این مورد تاثیر گذار باشند.

اغلب در بسیاری از تحلیل ها چندان توجهی به مسائل بنیادی مرتبط به نقش ها و شاخص ها نمی شود و بلافاصله سعی می شود که روشی ساده و سطحی“مجدد آفریده شود“ این روش بیشتر برای نشان دادن مسائل ظاهری است تا بیان کردن ارزش های بنیادی. روش برقراری رابطه با دیگران از اهمیت زیادی برخوردار است اما تصویری که یک باور و اعتقاد معمول را انکار میکند، نمی تواند همه چیز باشد.

دیگر مقالات مارا مطالعه کنید

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =