بین فیزیک کوانتوم و قانون جذب چه رابطه ای وجود دارد؟

فیزیک کوانتوم و قانون جذب – معمولا برای توضیح قانون جذب به صورت علمی از فیزیک کوانتوم استفاده میشود . فیزیک کوانتوم و قانون جذب جز در مواردی کاملا همسو عمل میکنند . ابتدا لازم است به توضیح برخی مفاهیم فیزیک کوانتوم بپردازیم تا بتوانید درک صحیحی از ارتباط قانون جذب و فیزیک کوانتوم داشته باشید. علم فیزیک علمی بسیار دقیق است و با فرمول ها و اعداد با دقت بالا سر و کار دارد و جالب است بدانید قانون جذب توسط فرمول های فیزیکی و اعداد هم اثبات شده  که قطعا توضیحش در این مقاله از حوصله ی خوانندگان عزیز خارج است.

ما و همه ی جهان از انرژی ساخته شده ایم ؛ فکر ما ، جامدترین مواد و حتی جسم ما. هر چیزی نیرویی دارد و برای هر نیرویی نیز ارتعاش در نظر گرفته اند که اختصارا آن را با قانون ارتعاش بیان میکنند. به طور کلی قانون ارتعاش به توضیح تفاوت بین ذهن و ماده با جهان مادی و معنوی میپردازد. بر اساس این قانون هر چیزی در حال لرزش و حرکت است و هیچ چیز (حتی جامدترین مواد) ساکن نیست. شدت ارتعاش را با فرکانس توصیف میکنند. برای فهم بهتر به این مثال توجه کنید : دست خود را بی حرکت جلوی صورت خود نگه دارید ، با وجود ساکن بودن دستتان الکترون های تشکیل دهنده ی دستتان با سرعت ۳۰۰۰۰۰۰ کیلومتر بر ثانیه در حال حرکت هستند!  در واقع قانون جذب قانون ثانوی است و قانون اصلی همان ارتعاش است.

قدرتمندترین نیرو در طبیعت نیروی ذهن است ، یعنی فکر یکی از قوی ترین انواع ارتعاش را دارد که قدرتش را از سوخت و ساز بدن تامین میکند . درحالیکه قدرتمند ترین نیروی دنیا به طور رایگان در دسترس ماست پس لازم است حداکثر استفاده را از آن ببریم. اگر به نیروی ذهن ایمان داشته باشیم به این نتیجه میرسیم که در این دنیا هیچ چیز تصادفی نیست و تا حالا همه ی ما به همان چیزهایی رسیده ایم که فکر میکردیم !

هرچه پایداری یک فکر (مخصوصا افکار ناخودآگاه) بیشتر باشد انرژی بیشتری دارد ، ارتعاش و فرکانس بیشتری دارد و در نهایت  تاثیر بیشتری میگذارد . هر چیزی که از نیرو ساخته شده باشد هم نوع خود را جذب میکند و این تنها جایی است که بر خلاف قوانین فیزیک پیش میرود ؛ مثلا وقتی در ذهنتان به پول فکر میکنید ، فرکانس ناشی از این فکر فرکانس مشابه خود (که همان پول است) را جذب میکند. اگر از دسته افراد هستید که افکار منفی تان زیاد است و مدام به چیزهای منفی فکر میکنید هرچه سریع تر خود را مثبت نگر کنید چون شما به هر چیز که فکر کنید (چه خوب چه بد) چه بخواهید و چه نخواهید به واقعیت تبدیل میشود.

در نهایت میتوان گفت کشمکش بزرگی بین مدافعان فیزیک کوانتوم و قانون جذب و منتقدان آن در جریان است. مدافعان این قانون اصولا از مثال کوه یخ استفاده میکنند که بخش عظیمی از آن زیر اب و قسمت کوچکی روی آب و قابل مشاهده است. آنها معتقدند دانشمندان تنها به قسمت پدیدار شده در سطح آب کفایت میکنند در صورتی که حقیقت اصلی را بخش عظیم زیر آب تشکیل میدهد.

 

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 6 =