تفکر استراتژیک در کسب و کار

تفکر استراتژیک در شغلتان یعنی بر مهارت ها و فعالیت هایی متمرکز شوید که نسبت به انرژی صرف شده بیشترین بازده را داشته باشد . مهمترین توانایی و مهارت خود را شناسایی کنید و مطمین باشید پربازده ترین فعالیت شما خواهد بود. شرکت ها و مدیران و افراد موفق از پنج عامل بازاریابی استراتژیک زیر برای به حداکثر رساندن در آمد خود استفاده میکنند:

  1. تخصص گرایی : یک یا دو حوزه که در آ ن میتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید شناسایی کنید . اگر آینده ی مالی خوبی دارند سعی کنید تا جای ممکن در آن زمینه تخصص پیدا کنید.
  2. تمایز : فقط یکی از مهارت های مهم خودتان را که باعث تمایز شما از دیگران میشود را برجسته کنید و سعی کنید آن را به نمایش بگذارید. از بزرگنمایی بیجا و خارج از حد تعادل و توانتان به شدت بپرهیزید چون ممکن است باعث تنزل جایگاهتان  بشود.
  3. بخش بندی بازار : بخش هایی از بازار را انتخاب کنید که حاضرند برای مهارت خاص شما بیشترین پول را بپردازند. پیدا کردن چنین بخشی نیاز به حوصله و فعالیت میدانی دارد.
  4. تمرکز : انرژی خود را متمرکز کنید تا برای مشتریانی که حاضرند بیشترین پول را بپردازند عملکرد فوق العاده ای داشته باشید .
  5. تبلیغات : حتما این جمله ی معروف را شنیده اید : کیفیت بالای کالا یا خدمات بهترین تبلیغات است. پس در وحله ی اول بر کیفیت خدمات خود تمرکز کنید . از لحاظ وجدان کاری بهتر است تبلیغات بر روی کالا یا خدمات با کیفیت و مطلوب انجام شود تا کالا یا خدمات نا مرغوب و نا مناسب

طبق قانون جهانی استخدام شما میتوانید شغل دلخواهتان را داشته باشی به شرطی که میزان سودی که میرسانید یا هزینه هایی که کم میکنید بیشتر از هزینه ی استخدام شما باشد. در صورتی میزان سود شما برای یک سازمان افزایش پیدا می کند که شما در زمینه ی کاری خود ماهر و برجسته باشید و درآمد زایی از طریق تخصص شما صورت بگیرد.  در نظر داشته باشید در رزومه کاریتان تاکید کنید که میتوانید همان نتیجه عالی ای که انتظار دارند به ارمغان بیاورید.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =