تکنیک هایی برای تسریع وصول مطالبات

تکنیک هایی برای تسریع وصول مطالبات :

  1. سرعت بخشیدن به سفارشات، با دریافت نامه های الکترونیکی یا سفارشات از طریق فاکس.
  2.  ارسال صورتحساب در هنگام ارسال کالاها (نه یک روز یا یک هفته بعد از آن). استفاده از فاکس یـا ارسـال صورتحـساب از طریـق نامـه هـای الکترونیکی منجر به کاهش زمان مذکور خواهد شد. بسیاری از نرم افزارهای حسابداری شرکت های کوچک، دارای ویژگی هایی هستند که بـه کـاربران امکان ارسال نامه های الکترونیکی یا صورتحساب های مذکور را میدهند.
  3. بصورت پررنگ و واضح تاریخ سررسید صورتحساب را مشخص کرده و جرایم تأخیر را نیز دقیقاً تعیین نمایید (با یکـی از وکـلا ایـن موضـوع را کنترل کنید تا مطمئن شوید که تمام هزینه های مالی منظور شده با قوانین همخوانی داشته باشد).
  4. تا پرداخت صورت حساب های سررسید گذشته، حساب اعتباری مشتری مذکور را محدود کنید.
  5. چک های مشتریان را بصورت روزانه وصول کنید.
  6. بیست درصد مشتریانی را که بر اساس حجم فروش جزو بهترین مشتریان شما هستند را شناسایی، فـایلی مجـزا را بـرای آنهـا ایجـاد و آنهـا را به دقت مورد بررسی قرار دهید. بیست درصد مشتریان یک شرکت هشتاد درصد تمام حساب های دریافتنی آنرا تشکیل میدهند.
  7. از مشتریان بخواهید تا دستکم بخشی از قیمت خرید را از قبل بپردازند. برای حفظ جریان نقـدینگی شـرکت خـود، جـین کـانر، مالـک کلـوب ژیمناستیک WhiteFish پس از جلسه اول، مشتریان خود را ملزم به پرداخت هزینۀ ده هفته از کلاس های تمرینی میکند.
  8. بدنبال یافتن علائمی باشید مبنی بر اینکه مشتری ممکن است اعلام ورشکستگی کند. در صورت بروز چنین اتفـاقی، بـستانکاران نوعـاً بخـش کمی از مطالبات خود را وصول میکنند (البته اگر چنین مبلغی نصیبشان شود).
  9. استفاده از یک صندوق پستی ویژه بانکی که در نزدیکی مشتریان قرار داشته باشد را برای کاهش زمان ارسـال نامـه هـای وصـول مـشتریان در نظر بگیرید. با این صندوق پستی، مشتریان میتوانند پرداخت های خود را به حساب بانکی شرکت واریز کنند. چنـد بـار در روز، بانـک پرداخت هـایی را انجام داده و آنها را مستقیماً به حساب شرکت منظور میکند. این روش به میزان قالب توجهی منجر بـه کـاهش زمـان پـردازش و تـسویه حـساب خواهد شد (خصوصاً اگر این صندوق در نزدیکی آدرس بزرگترین مشتریان شرکت قرار داشته باشد). اجرای این سیستم میتواند پرهزینه باشـد ولـی برای شرکت هایی که تعداد زیادی چک سنگین دارند اقتصادی است.
  10. نتایج تلاش های وصول مطالبات شرکت را مورد بررسی قرار دهید. مدیران و کارکنان کلیدی، باید یک گزارش هفتگی درباره وضعیت حـساب های دریافتنی (طلب) شرکت دریافت کنند.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 18 =