ثبت برند چه مزیت هایی دارد؟

 مزایای ثبت برند – برند عبارت است از نام، عبارت یا اصطلاح، نشانه، علامت، نماد، طرح یا ترکیبی از آنها که هدف از آن معرفی کالا یا خدمتی است که فروشنده یا گروهی از فروشندگان عرضه می کنند و به این وسیله محصولات و خدمات خود را متمایز می کنند
برند در واقع تعهد فروشنده در به انجام رساندن مجموعه ای از ویژگی ها ، خصوصیات و خدمات به خریداران میباشد.

برند سرعت خرید را افزایش میدهد : خریداران در این دور و زمانه نمیتوانند زمان زیادی را صرف تشخیص و آزمون و خطا برای کیفیت کالا  کنند. مشغله ها زیاد شده و افراد تمایل دارند در کمترین زمان بهترین و بالاترین بهره را دریافت کنند. وقتی که مشتری  برندی اعتماد میکند بدون صرف وقت و گشت و گذار های بیهوده به دنبال کالای مورد نظر ، یک راست به سراغ برند مورد تایید خود میروند.

برند فعالیت بازاریابی را تسهیل میکند : یکی از چالش های صاحبان کسب و کار در آغاز راه ، بازاریابی است. اگر در ابتدای مسیر تمرکز بر ثبت برند هم داشته باشید همزمان قدم در راه تسهیل بازاریابی هم گذاشته اید.

برند تاثیر مستقیم بر احساسات و عواطف مشتریان دارد : در مقاله ی تحولی جدید به نام بازاریابی عصبی تاکید شد که تحقیقات ثابت میکند بر خلاف تصور عموم ، مشتریان طبق احساسات خود تصمیم به خرید محصولی میگیرند نه عقل و منطق !  برند تاثیر مستقیم بر عواطف مشتریان د ارد یعنی بر فروش نیز تاثیرگذار است.

برند میزان وفاداری مشتریان را افزایش میدهد : آنچه که در کسب و کار امروزی سود آوری دارد حفظ مشتریان است نه جذب مشتری . و برند تاثیر به سزایی در حفظ مشتریان میگذارد

برند ابزار ضروری برای شرکت در بازار رقابتی است : اگر میخواهید در بازار های رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشید دقت مضاعفی بر برند خود داشته باشید. یکی از فاکتور های موثر برای حضور موفق در بازار رقابتی در عصر حاضر داشتن برند قدرتمند است.

برند هویت شرکت یا سازمان یا کسب و کار شماست : موجودیت معتبر کسب و کار شما را برند تایید میکند. حضور در بازار و تولید و فروش محصول کافی نیست ، آنچه مهم است مقبول واقع شدن شما به عنوان یک هویت در بازار کار است. (شرکت بی برند مانند انسان بی شناسنامه است )

برند ضمانت نامه و تعهدنامه ی شما در قبال کیفیت است : ثبت برند زحمت شما برای اثبات کیفیت کم میکند. بعد از ثبت برند دیگر لازم نیست ساعت ها وقت صرف کنید که به خریداران در رابطه با کیفیت  اطمینان خاطر دهید .

برند یک راه کم هزینه و پر بازده برای جذب مشتریان جدید است : برند علاوه بر اینکه تاثیر مثبتی در حفظ مشتریان قبلی دارد به طور غیر مستقیم باعث جذب مشتری جدید نیز میشود. مثلا شرکت اپل در ابتدا هزینه ی زیادی برای ثبت برند متحمل شد اما پس از آن مشتریان وفادار ناخواسته برای کمپانی اپل بازاریابی کردند و به طور غیر مستقیم مشتریان جدید جذب شد.

برند باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود : برند در بسیاری از هزینه از جمله بازاریابی و تبلیغات صرفه جویی میکند و هزینه ها را حد زیادی کاهش میدهد.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =