خودهیپنوتیزم و هدف گذاری

خودهیپنوتیزم و هدف گذاری

خودهیپنوتیزم به ما آموزش می دهد که چگونه به اهدافمان برسیم ولی علت عدم موفقیت را آموزش نمی دهد.

اگر واقعا و با تمام وجود قصد دارید به اهدافتان برسید اولین قدم این است که به هدفتان فکر کنید. این هدف می تواند از هر جنسی باشید، کسب ثروت،موفقیت تحصیلی، موفقیت شغلی و…. هرچه هدف مشخص تر و واضح تر باشد تحقق آن آسان تر است.

اصولا انتخاب اهداف کلی و مبهم برای ضمیر ناخودآگاه قابل قبول نیست، به طور مثال اگر شما آرزوی خریدن یک خودرو دارید، نباید اینگونه برنامه ریزی کنید: من آرزوی خرید بنز دارم. بلکه باید بطور دقیق و با ذکر جزییات بیانش کنید: من آرزوی خرید یک خودروی بنزcls، مدل ۲۰۱۵، فول آپشن، مشکی با تودوزی چرم کرم رنگ را دارم.

یا اگر می خواهید ادامه تحصیل بدهید باید هدف خود را اینگونه بیان کنید: قبولی در رشته روانشناسی بالینی دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۵هرچه قدر جزییات بیشتر بیان شود، ضمیر ناخودآگاه قوی تر عمل می کند.

یکی دیگر از موضوعاتی که باید برای انتخاب اهداف به آن توجه داشته باشیم انتخاب اهداف تصویری است، یعنی سعی کنید هر هدفی که برای خود انتخاب می کنید هم زمان تصویر آن را به ذهنتان منتقل کنید.

خودهیپنوتیزم – باید توجه داشته باشیدکه بطور کلی با هر تصمیمی که انسان در زندگی خود می گیرد و هر هدفی که تعیین می کند، مکانیسم دفاعی بدن شروع به مقاومت می کند.اما ما با تکنیک های خود هیپنوتیزم قادر خواهیم بود که ضمیر ناخودآگاه را طوری برنامه ریزی کنیم که این مقاومت را درهم بشکند. در واقع خود هیپنوتیزم می تواند شما را وارد سطح هوشیاری آلفا کند. درطول روز مواقع زیادی وجود دارد که ذهن ما درحالت آلفا قرار دارد. به طور مثال زمانی که به تماشای تلویزون نشسته ایم یا زمانی که در حال تجسم خلاق هستیم یا زمانی که به برف پاک کن ماشین در یک شب بارانی خیره می شویم در واقع در حالت آلفا قرار داریم.

امروزه و بعداز انجام تحقیقات بسیار زیادی اندیشمندان حوزه روانشناسی به این نتیجه رسیده اند که گوش دادن به فایل های صوتی خود هیپنوتیزم  بهترین روش برنامه ریزی ناخودآگاه می باشد، بنابراین ما به سادگی و با استفاده از فایل های صوتی-تجسمی می توانیم ذهن خود را به حالت آلفا برده و آن را به بهترین شکل برنامه ریزی کنیم.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفت =