خود تخریبی مانع تغییر باورهای شماست

خود تخریبی مانع تغییر باورهای شماست – اگر در هر لحظه ای از زندگی به دستاورد ها و موفقیت هایی دست پیدا کنید که بیش از محدوده ی ذهنی و تصوراتتان از خودتان بوده باشد اینجاست که سر و کله ی “خود تخریبی” پیدا میشود تا شما را به همان مسیرقبلی بازگرداند. علت این پدیده اینست که ذهن ما نمیخواهد  به خاطر قرار گیری در موقعیت ناشناخته و جدید دچار بحران و خطر و ناراحتی یا شکست شویم. عملا ذهن ما تمایل دارد همیشه در آن مسیری باشد که از قبل برنامه ریزی و شکل داده شده تا هرگونه آسیب احتمالی در امان قرار بگیریم.پس نتیجه میگیریم  علت اصلی وجود عاملی به نام خود تخریبی، محافظت و مراقبت از ماست تا ما را در یک حالت ایمن قرار بدهد.

این را بدانید که اگر بیشتر از آن چیزی که از خود انتظار داشتید پول درآورید یا موفقیت کسب کردید خودتخریبی سریعا فعال می شود تا این حالت ناشناخته را از بین ببرد. اکثر اوقات برای خود تخریبی ها استدلال می آوریم تا آن ها را موجه نشان دهیم . فقط در صورتی خودتخریبی قدرتش را از دست میدهد که شما باور داشته باشید رسیدن به قله های موفقیت و ثروت سخت نیست . منشا خود تخریبی به نوع تربیت خانواده و جامعه و گاها فرهنگ ها برمیگردد که برای خواسته ها و آرزوهایمان مرز مشخص کرده اند و همیشه گفته اند : “به اندازه دهنت لقمه بردار” البته قرار نیست این مقاله از شما فردی بسازد که دایم بیگدار به آب میزند و دار و ندارش را به تاراج میگذارد ؛ در واقع هدف این مقاله تبیین یک مفهوم دقیق و عمیق است که خود و خواسته هایتان را دست کم نگیرید و از قوانین جذب غافل نشوید.  مثلا همه  افراد زیادی را در اطرافمان دیده ایم که بارها به قصد ازدواج وارد روابط عاطفی میشوند ولی هربار شکست میخورند.  دلیل چیست؟ این افراد با اینکه هدفشان ازدواج است اما در ذهنشان شکل گیری چنین ازدواجی را کاملا دور از ذهن میدانند و هیچ امیدی به ثمر رسیدن ندارند. اینجاست که خود تخریبی از طریق خود شما در می یابد که چنین ازدواجی در محدوده و ظرفیت شما نیست و دست به کار میشود تا شمارا به محدوده ی امن قبلیتان بازگرداند. اینگونه است که شما هربار شکست میخورید.

واقعیت امر اینست که خود تخریبی یا ھومیو استیسیس ابدا قصد ندارد که به شما ضربه بزند و علیه شما کار کند بلکه  سعی می کند شما را در یک حالت ایمن و مطمئن نگه دارد. مشکل اصلی اینجاست که وقتی سن ما بیشتر میشود و یک سری چیزھایی رو به صورت خودآگاه میطلبیم ، چون قبلا به صورت ناخودآگاه برنامه ریزی شده ایم که آن چیزھا در ظرفیت ما نیست ، نمی توانیم  به این اھداف و خواسته ھا برسیم.

خود تخریبی مانع تغییر باورهای شماست ولی همه چیز به خود ما بستگی دارد !

خود تخریبی مانع تغییر باورهای شماست

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هشت =