در بیزینس جایی برای بی سوادها هست؟

سواد کسب وکار،با اصطلاح سواد که در جامعه مورد استفاده قرار میگرد بسیار متفاوت است.خیلی از آن هایی که به هر دلیلی نتوانسته اند ادامه تحصیل بدهند،ترس و نگرانی زیادی دارند که

آیا می توانند کسب وکار داشته باشند یا خیر؟

آیا بیسوادی آن ها مانع رشدشان خواهد شد.

بسیاری از افراد را می شناسم که تنها به دلیل نداشتن اعتماد به نفس،به خاطر کمبود تحصیلاتشون می ترسند که اقدامی کنند.

به نظر من نداشتن سواد دانشگاهی نه تنها مانع موفقیت نمی شود،بلکه می تواند به عاملی انرژی بخش برای موفقیت در کسب وکار تبدیل شود.

اگر شما افرادی که در بیزینس و اقتصاد خصوصی دنیا،بسیار موفق بوده اند را بررسی کنید،متوجه می شوید که درصد زیادی از آن ها تحصیلات دانشگاهی ندارند.

بیل گیتس دانشگاه را رها کرد،چون آینده زندگی خود را در دانشگاه نمی دید،بیل گیتس انقلاب بزرگی را در تاریخ تکنولوژی دنیا ایجاد کرد.

در ایران هم میتوانیم از برادران انصاری،از احد عظیم زاده و دریانی ها و خیلی های دیگر نام ببریم که بدون تحصیلات دانشگاهی و لیسانس و فوق لیسانس پولهای میلیاردی خلق کرده اند.

البته خیلی از این ثروتمندان بعد از سالها تصمیم میگیرند که به دانشگاه بروند و خلاهای خود را پر کنند،اما تعداد کمی از آن ها برای تولید پول بیشتر وارد دانشگاه می شوند.

سیستم آموزشی که بر مبنای یادگیری طراحی نشده است و سنجش افراد را بر مبنای تنها نمره امتحانی،برگزار می کند نمی تواند موتور محرک ما برای پول خلق کردن باشد.

معلم های سخت گیر ریاضی را به یاد بیاورید که به جای آموزش خلاقیت ما را در یک چهارچوب خاص و بسته پرورش داده اند، در صورتی که بسیاری از مسائل ریاضی تنها با خلاقیت قابل حل هستند.

مطلب مرتبط:آینده کسب وکارها بعد از نقض برجام توسط آمریکا

تماشای آنلاین ویدئوی سواد کسب وکار

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =