در شرایط امروز اقتصاد ایران چه باید کرد؟

اقتصاد ایران طی سالیان اخیر و نیز طی سالهای قبل از آن همیشه با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده است. کمتر دوره تاریخی را می توانید پیدا کنید که ایران از لحاظ اقتصادی با چالش مواجه نبوده باشد. اما شاید این روزها این شرایط و بحران ها بیشتر از گذشته به چشم می آیند.

چه قبول داشته باشیم و چه نداشته باشیم، ایران به دلیل شرایط خاص جغرافیایی همیشه در معرض اتفاق های عجیب و غریب بوده است.

همسایگی با افغانستان، سوریه، عراق و دیگر کشورهای خاور میانه که به نوعی دائما درگیر جنگ هستند، باعث شده تا اقتصاد ایران همیشه تحت تاثیر عوامل پر تعداد و غیر قابل کنترل باشد.

بنابراین شرط اول برای موفقیت در شرایط اقتصاد ایران، این است که قبول داشته باشیم موقعیت ما با دیگر کشورهای دنیا کمی متفاوت است.

مسلم است تعالیمی که در کشورهای غربی و پیشرفته دنیا آموزش داده می شود، نمی تواند به تنهای ضامن رسیدن به موفقیت مالی در اقتصاد ایران شود.

داشتن نبوغ مالی باعث می شود که درک کنیم باید به فرمول خودمان برای موفقیت دست پیدا کنیم.

بیشتر آموزش های مالی در دنیا بر پایه اقتصاد های پایدار و با ثبات طراحی شده است. یعنی اگر شما کتاب های موفقیت مالی را مطالعه کنید همگی به شما توصیه می کنند که با راز بهره مرکب آشنا شوید. اما یک فرد نابغه مالی می داند که اگر بخواهد تنها بر بهره مرکب تکیه کند، نتیجه ای نخواهد گرفت.

در اقتصاد ایران که تورم یکی از همراهان همیشگی بوده است، روش بهره مرکب برای رسیدن به ثروت میلیاردی جواب نمی دهد.

نکته دیگری که باید به آن اذعان داشت پس انداز می باشد. امروزه پس انداز کردن به شکل گذشته دیگر هیچ کاربردی در اقتصاد  ایران نخواهد داشت.

اگر شما پس انداز خود را تبدیل به یک جریان پول آفرین نکنید، مسلما روز به روز از ارزش پس اندازتان کاسته می شود.

یکی از مطمئن ترین روش های برای سرمایه گذاری و ایجاد در آمد پایدار این است که یک کسب وکار را برای خودتان شروع و راه اندازی کنید.

کسب وکاری که بتواند روز به روز درآمد شما را پیدا کنید.

اگر از من بپرسید که آیا شرایط امروز اقتصاد ایران جایی برای رسیدن به موفقیت است یا خیر؟ پاسخ من قطعن بله خواهد بود.

در همین سالهای اخیر چند هزار کسب وکار موفق شروع به کار کرده اند و به درآمد میلیاردی رسیده اند؟؟

چند رستوران را می شناسید که از هیچ شروع کرده اند و امروز برای خوردن یک پرس ناهار و یا شام باید یک ساعت در آن جا منتظر باشید.

چند وبسایت اینترنتی ظرف کمتر از سه سال به درآمد های میلیاردی رسیده اند؟

اگر ایمان و باور قلبی خود را تقویت کنید مسلما در همین شرایط امروز اقتصاد ایران هم فرصت های بسیار زیادی را می توانید پیدا کنید و شروع کنید. در یکی از قسمت های سریال اینترنتی ایده های پولساز به سراغ کسب وکار فروش آنلاین آش رفتم، می توانید معرفی این کسب وکار را از اینجا مشاهده کنید.

تماشای آنلاین ویدئوی در شرایط امروز اقتصاد ایران چه باید کرد؟

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =