دو مانع اصلی در برابر فروش پرسود

جالب است بدانید در راه فروش دو مانع اصلی وجود دارد و جالبتر اینکه هردو مانع ذهنی هستند ؛ این دو عبارتند از : ترس از شکست و ترس از رد شدن و مورد بی اعتنایی قرار گرفتن. ترس از شکست یکی از عوامل مهم شکست در تمام طول زندگیست. دقت کنید ؛ خود شکست نه بلکه ترس از شکست باعث میشود در حد مطلوبی ظاهر نشویم و شکست بخوریم . ترس از شکست در ذهن هوشیار ما ایجاد هراس میکند و این خود عامل شکست میشود. جالب اینجاست که ترس از شکست در مشتری شما نیز وجود دارد . او ممکن است بارها تجربه ی خرید نامطلوب را داشته باشد لذا از خرید ترس دارد. مشتری ممکن است بارها خرید هایی کرده باشد که بعدها بفهمد گران خریده یا کارایی ندارد ، با توجه به این ترس سعی کنید در مشتری ایجاد اعتماد کنید . با ایجاد اعتماد از تردید او در خرید کاسته اید.

دومین مورد ترس از مورد بی اعتنایی قرار گرفتن است ؛ این خود شمایید که میتوانید به خودتان کمک کنید و این ترس را از خود دور کنید و آن را از ذهن خود پاک کنید. واقعیت این است که ۸۰ درصد پیشنهاد های شما برای فروش با نه روبرو میشود و شما در میزان این درصد اصلا مقصر نیستید. اگر این مورد را به ذهن بسپارید با اعتماد به نفس بالاتری به کار خود میپردازید و از نه گفتن مشتریان خود نمیترسید .
اگر در کار فروش هستید و از نه گفتن مشتری میترسید باید بدانید که راه اشتباهی را برای کسب درآمد انتخاب کرده اید ، تا دیر نشده به دنبال شغل متناسب با شخصیتتان بگردید.
در مواجهه با پاسخ منفی متقاضی خرید با خود نگویید که من به اندازه کافی خوب نیستم ، این درست نیست . احتمالا یا به جنس شما نیاز نداشته اند یا پول کافی برای خرید نداشته اند ، هرچه که بوده شما مقصر نبوده اید.
آمار ها حکایت از آن دارد که فروشندگان متوسط روزی ۱٫۵ ساعت برای کار خود وقت میگذارند . این میزان متوسط تنها شامل فعالیت مثبت نیست بلکه شامل گپ زدن ، چای نوشیدن و خیلی چیز های دیگر هم میشود ؛ به راستی چرا در این حد کم کار می کنن؟ آیا دلیلش ترس از رد شدن و فرار از این حقیقت نیست ؟ در کار فروش ترس از جواب رد شنیدن ترمز پیشرفت است ! اگر در این شغل فعالیت میکنید ترمز نکنید. این ترس از رد شدن مانع پیشرفت فروشندگان متوسط است . بعد از هربار جواب رد شنیدن خونسرد باشید ، لبخند بزنید و با انرژی کامل به سراغ مخاطب بعدی بروید . عامل موفقیت شما به همین سادگیست . در مقابل موانع یاد شده دو عامل شجاعت و مداومت کلید موفقیت شما در فروش است . همه ی ما داستان صخره و قطره ی اب را شنیده ایم ، قطره کوچک اب با مداومت صخره ی سنگی را شکل میدهد پس هرگز تسلیم نشوید.

آمار ها حکایت از آن دارند که ۸۰ درصد فروش ها قبل ۵ جلسه قرار ملاقات  یا تماس قطعی نمیشوند ؛ پس صبور باشید ، مداومت داشته باشید و تسلیم نشوید. معمولا بعد از پنج جلسه او یا به خرید از شما علاقمند میشود یا به کالای شما ؛ اگر بتوانید ملاقات ها را تا پنج بار برسانید شانس خود را در به فروش رساندن کالا یا خدمات خود افزایش چشم گیری داده اید .

حتما بعد از مطالعه این مقاله به این نتیجه رسیده اید که همه چیز به خودتان بستگی دارد.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 17 =