زندگینامه روبرت کک

روبرت کک ، سلطان دنیای شیرین

روبرت کک – ثروتمندترین مرد کشور مالزی که در حال حاضر در هنگ کنگ اقامت دارد، سرمایه ای معادل ۵ میلیارد دلار در لیست ثروتمندترین های سال ۲۰۰۵ جهان قرار گرفت. اگر چه قرار گرفتن نام او را در این لیست باید به انباشت دارایی هایش نسبت داد، اما شهرت او در کشورهای مالزی و حتی کشورهای اطراف تنها به سبب مال و ثروتش نیست.

دو ویژگی بارز این پیرمرد که از دوران جوانی همراه او بوده است. سبب برتری او از دیگران در اذهان عمومی شده است. ویژگی اول او نحوه زندگی و تعاملات اجتماعی اش است. او حتی در این روزهای پیری و کهن سالی هم چون یک نجیب زاده با رعایت تمامی اصول و نرم های اجتماعی در مقابل دیدگان عموم ظاهر می شود. کسانی که سالیان سال همراه او بودند هرگز لحظه ای را به یاد نمی آوردند که او برخوردی خارج از چارچوب قراردادی خود به نمایش گذاشته باشد.

ویژگی دوم، خنده رویی و خوش برخوردی اوست. این مسأله چنان در بین کسانی که با  او آشنایی دارند، نمود بارزی دارد که آنها به طنز، علت شیرینی برخورد او را در سر و کار داشتنش با شکر و تجارت آن می دانند .

نکته جالب این جاست که حتی در هنگام عقد قراردادهای تجاری این خنده رویی و خوش برخوردی بارها و بارها سبب کوتاه آمدن رقبا و طرفین قرارداد شده و پیروزی نهایی او را سبب گشته است. رفتار شیرین او با اطرافیان موجب شده تا مدیران جوانی که هم اکنون تحت تعالیم آموزه های او مشغول فراگیری فنون تجارت هستند، با فراغ خاطر و بی هیچ دغدغه تمامی رمز و رازهای موفقیت در کسب و کار را از او جویا شوند  و در سمت های آتی خود به کار برند. اما در تمامی این مدت علیرغم داشتن این صفات نیکو kuok همواره به عنوان مرد شماره یک امپراطوری اش فرمان می راند و بر تمامی امور نظارت دارد. مبادا که لحظه  ای اهدافش از دیدگان کارمندانش دور بماند و آن ها به بیراهه روند.

روبرت کک ، در سال ۱۳۹۲ در مالزی به دنیا آمد. پدرش یک دلال خرید و فروش مسکن بود که تقریباً سرمایه نسبتاً خوبی از این حرفه به دست آورده بود. روبرت، پس از فارغ التحصیلی از دانشکده Raffles در سنگاپور به نزد پدر برگشت تا همراه او به خرید و فروش زمین و مسکن مشغول گردد. در سال ۱۹۴۹ روبرت شرکت خود را تحت عنوان Kouk brothers Sdn Bhd به ثبت رساند و اندکی بعد تصمیم گرفت شرکت را وارد معاملات شکر نماید.

در سال ۱۹۵۷ که مالزی خود را از چنگال استعمار انگلستان درآورد و به استقلال رسید kouk فرصت را از غنیمت شمرد و تجارت خود را در سراسر این کشور گسترانید و در فاصله زمانی بسیار اندک تقریباً تمام تجارت شکر را از آن خود نمود. در دهه ۱۹۷۰ kouk که درصد مهمی از تجارت شکر در سراسر دنیا را از آن خود کرده بود از سوی بازرگانان با لقب سلطان شکر خوانده شد و پس از آن به سرعت به سراغ تجارت دیگری در کنار شکر رفت تا مبادا از جریان بازار و نوسانات آن به ناگاه متضرر گردد. صنعت آرد اولین صنعتی بود که او بعد از شکر به سراغش رفت. به این صورت که با نصب بزرگترین آسیاب آرد در مالزی به راحتی کنترل این محصول را در اختیار گرفت و به سرعت روانه بازارهای خارجی شد او چندی بعد به ساخت هتل های مختلف در مالزی روی آورد و پس از آن یک بانک افتتاح کرد. اوضاع  قراردادهای تجاری او به شکلی شده بود که به سبب هوش بالا و هم چنین روابط دولتی که به دست آورده بود، به هر کالایی که رو می کرد، در یک چشم بر هم زدن تبدیل به طلا می شد و سودهای فراوانی به سوی او سرازیر می نمود.

روبرت کک – دیگر کسی نمی توانست او را تنها سلطان شکر بنامد، حضور او در بازار آرد، نفت و گاز، هتل داری،  حمل و نقل و زمین و مسکن هم تقریباً در نقش یک سلطان تمام عیار بود.

علاوه بر شرکت ها و دفاتر و هتل های فراوانی که روبر ت در مالزی دارد. او در کشورهای چون تایلند، چین، اندونزی، فیجی و استرالیا نیز نقش های گسترده ای دارد. افزایش سرمایه او از ½ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۷ به ۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۵ نشان از آن دارد که کهولت سن هیچ تأثیر نامطلوبی در روند رشد بازرگانی او نداشته و نخواهد داشت.

روبرت کک ۸۵ ساله در سال ۲۰۰۹ با هفت میلیارد دلار سرمایه مقام ۶۲ را در جدول میلیاردرهای جهان در اختیار دارد. رابرت که اصالتاً اهل مالزی است در حال حاضر در هنگ کنگ اقامت دارد. او متأهل است و هشت فرزند دارد. در این جدول آناندا کریشتان قبل از رابرت و جوزف سفرا در مقام بعدی او ایستاده اند.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =