روش های ایجاد یک برند تاثیر گذار

برند یک واژه است ولى ایجاد برندینگ یک فعالیت مدیریتى مستمر و طولانى است که باید آن را به طور هدفمند دنبال کرد تا بتوان در ایجاد یک هویت و برند، توسعه و حفظ آن به موفقیت رسید. در ایجاد برندینگ می توان گفت که کار آسانی نیست ، نیاز به زمان دارد ، در این مقاله ی اصولی کاربردی ذکر شده است که می توانید از آن ها در برند سازی خود استفاده نمائید.

 • ثبات در تبلیغات :
  فکر کنید ببینید که شرکت شما چه کاری را می تواند انجام دهد که شرکت های رقیب این کار را نمی توانند انجام دهند ، این کار می تواند فروش ویژه محصولات ، ایجاد فروشگاه اینترنتی و یا دیگر موارد باشد.
 • ارائه خدمات به مشتری :
  سعی کنید همیشه محصولات خود را پشتیبانی نمائید ، و پاسخ مشتری های خود را بدهید ، این کار باعث جلب اعتماد آن ها می شود سعی نکنید  که هدف خود را فقط  فروش جلوه دهید ، و این را هم بدانید در صورت ارائه خدماتی نه چندان جالب به غیر از این مشتری مورد نظر دیگر به شما مراجعه نخواهد کرد ، بلکه بد بودن عنوان تجاری شما یا برند شما به صورت دهان به دهان سراسر کشور خواهد پیچید. البته عکس این مورد نیز صادق است ، یعنی در صورتی که شما خدمات خوبی را ارائه دهید مشتریان می توانند تبلیغات خوبی برای شما باشند.
 • روابط عمومی:
  به تعهدهای خود پایبند باشید ، سعی کنید هیچ وقت مشتریان خود را نا امید نکنید و هرکاری از دستتان بر می آید انجام دهید و دریغ نکنید.  همواره کاری کنید که آن ها پس از کار با شرکت شما ،  لبخند بر لب داشته باشند ، در ضمن اگر شرکت شما  از بانک یا موسسات مالی وام گرفته است حتما قسط های خود را سر وقت پرداخت کنید تا به خوش حسابی شهرت پیدا کنید و اعتبار مالی داشته باشید ، شرکت خود را با انجام کارهای اجتماعی مشغول کنید ؛ با  این کار ممکن است در مطبوعات نامی از شما برده شود.
 • تمایل به استفاده از اینترنت داشته باشید :
  امروزه یک شرکت تجاری بدون یک وب سایت اینترنتی خوب را اصطلاحا شرکتی بدون صلاح می نامند ، سعی کنید همواره از سایت اینترنتی استفاده کنید و با مشتریان خود تعامل داشته باشید ، حتی اگر شما روابط حضوری را بیشتر ترجیح می دهید سعی کنید حتما یک وب سایت اینترنتی داشته باشید در ایجاد برندینگ برای تجارت خود باید هوشیار باشید ، تعامل خوب می تواند موفقیتی بزرگ را برای برند شما فراهم آورد ولی تعامل بد نیز ، برند شما را خراب خواهد کرد.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 9 =