با ترس­ ها روبرو شوید و آن ها را شکست دهید

رویارویی با ترس ها

رویارویی با ترس ها – ترس یک احساس کاملا واقعیه که همه ا ن را تجربه کرده­ ایم و البته در بعضی موارد هم  مفید خواهد بود. مثلا اگر در جنگل با یک خرس عصبانی مواجه شدید، بهتر است که بترسید و فرار کنید.

البته بعضی اوقات ترس ­ها ناشی از افکار، باورها و تصورات ما هستند. درواقع آن ها ساخته ذهن ما هستند.

رویارویی با ترس ها – اگر در زندگی با وضعیتی روبرو می­شوید که این ترس ­ها به شما آسیب می­زند یا نقش تضعیف­ کننده شما را بازی می­کند و یا حتی شما را از انجام کاری که دوست دارید، بازمی­دارد ، اصلا نگران نباشید. ما به شما ۲ تکنیک معرفی می­کنیم که بتوانید با به­ کارگیری انها بر ترس­ ها غلبه کنید.

اینکه از کدام­یک ار این تکنیک­ ها استفاده کنید ، بستگی به موردی که از ان میترسید و یا شرایطی که از ان ترس دارید دارد. و اینکه چگونه می­خواهید که با ترس­تان روبرو شوید.

تکنیک اول: کارهایی که از انها ترس دارید، انجام دهید.

مثلا اگر از سگ می­ترسید ، تلاش کنید که با یک سگ رابطه کوچکی برقرار کنید ، مثلا به سگ دوستتان دست بزنید یا …! درباره موارد ترس خود، ویدئوهایی در یوتیوب یا … ببینید . اگر از آب می­ترسید، به همراه یک نفر که به او اطمینان دارید و می­تواند دلهره شما رو کاهش بده، به ساحل برید.

رویارویی با ترس ها – چراکه  انجام چیزی که از اون ترس دارید، معمولا بهترین راه غلبه بر ان هست. همیشه دورادور و در ذهنتان از اون کار ترس داشتید ، وارد عمل شوید  و خارج از دنیای ذهن و تصور، با ان روبرو شوید. از آن فرار نکنید . هدف این است که متوجه بشین که این ترس فقط یک احساس است و به­ راحتی می­توانید تغییرش دهید.

تکنیک دوم: در مورد چیزی که شمارا می­ترساند ، آموزش ببینید .

نوع دیگری از ترس وجود دارد که به روش قبلی نمی­توانیم با انها برخورد کنیم. از انجایی که نمی­توانیم ازطریق تجربه کردن آن شرایط، بر ترس­مان غلبه کنیم و قابل تجربه کردن نیستند، نیاز است که از روش دیگری برای مواجهه با انها استفاده کنیم.

مثلا، افرادی هستند که از مرگ می­ترسند، به این خاطرکه مرگ، امری ناشناخته­ است و آن رو تجربه نکرده ­اند، یا اینکه از شرایط افرادی که دوستشان دارند، بعد از مرگ خودشان می­ترسند. قطعا مواجهه با این نوع ترس ­ها، سخت ­تر است چون­که نمی­توانیم آنها رو تجربه کنیم.

در این مواقع، مطالعه و تحقیق به ما کمک می­کند که احساس آرامش در این مورد، پیدا کنیم.

احسا­س­مان رو در این رابطه بهتر کنترل کنیم. هرچه درک بیشتری از از انها پیدا کنیم، به قدرت و انرژی کمتری برای مواجهه با انها نیاز داریم.

بعضی اوقات  ممکن است که نتوانیم به­ طور کامل، بر یک ترس خاص­ غلبه کنیم ولی می­توانیم با هر میزان غلبه، شرایط­مان را بهتر کنیم.

مواجهه با ترس­ هاما را قدرتمند می­کند و احساس ­های بهتری در ما ایجاد می­کند .

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =