رویاهای خود را بخرید

رویا بسازید،آن را باور کنید، آن را بدست آورید.

رویا – همه ما اهداف و رویاهای مالی بسیاری داریم.یک بار که مزه زندگی رویایی خود را بچشیم، باور پیدا می کنیم که میتوانیم کارهای زیادی، برای به حقیقت پیوستن آن رویا انجام  دهیم. مشکل اینجاست که بیشتر ما رویاپردازی می کنیم ولی ایده ای برای عملی کردن آن رویاها نداریم و یک برنامه ریزی عملی برای وقوع آن نمی کنیم. به این ترتیب است که رویاها فقط رویا باقی می مانند اما با کمی تفکر خلاق می توانیم بسیاری از آنها را تجربه کنیم.

همه ما رویا داریم ولی رویاهای ما برابر نیستند. افرادی که شب ها با ذهن خسته رویاپردازی می کنند، صبح آنها را خیالاتی پوچ تلقی می کنند ولی افرادی که با ذهنی آرام و باز رویاپردازی می کنند، با چشمان باز در جهت رویاهایشان عمل می کنند و آنها را ممکن می سازند.

استیو جابز به این افراد “دیوانه” می گفته و لارنس آنها را افراد “خطرناک” می نامیده است. ولی هر دوی آنها به قدرتمندی این افراد اعتقاد داشتند، چرا که همه ما رویا داریم ولی تعداد کمی از ما آنها را محقق می کنیم.

رویای شما چیه؟؟؟؟؟ شاید می خواهی با فرزندت رابطه عالی برقرار کنی یا می خواهی از نظر مالی کاملا بی نیاز شوی یا می خواهی خانه و ماشین بخری ؟؟ شاید هم می خواهی وزن کم کنی؟!!

حقیقت اینست که بیشتر مردم جایی نیستند که می خواهند باشند، چون هیچ وقت برای رسیدن به آنجا شروع نکرده اند. شاید نمی دانی باید از کجا شروع کنی یا اینکه از شروع می ترسی. به هر دلیلی که بوده، الان زمانی هست که باید بهانه ها،ترس ها و محدودیت های ذهنی ات را کنار بگذاری. وقتش رسیده که اولین گام را برداری چون به محض اینکه شروع کنی، نیروی جنبشی بدست می آوری و با گرفتن این نیروی مثبت،رسیدن به موفقیت آسان تر می شود.

نیروی جنبشی:

همیشه نیروی اولیه زیادی برای به حرکت درآوردن چرخ و فلک لازم است ولی بعد از چرخش های اولیه و به محض دور گرفتن آن، حرکت های بعدی راحت و راحت تر می شود. مدل نیروی جنبشی برای ایجاد نتایج محسوس طراحی شده است.

پنج گام مدل عبارتند از:

گام اول: خودت را در اوج قرار بده

اگر بخواهی نتایج هر چیزی را تغییر بدهی، اول باید خودت را در حالت اوج قرار بدهی.یعنی باید فیزیولوژی خودت را در سطح بالاترین انرژی قرار دهی. اگر در وضعیت بی انرژی باشی، هیچ چیز را تغییر نخواهی داد. هر کاری انجام بده تا در وضعیت انرژی کامل قرار بگیری: بالا و پایین بپر، برقص، جیغ بزن، فریاد بکش، بخند، کتاب ها، مقلات انگیزاننده بخوان، درکلاس های مثبت شرکت کن و ….

گام دوم:علاقمندی های خودت را پیدا کن

برای پیدا کردن علاقمندی هایت این سوال ها را از خودت بپرس: چه چیزی را دوست داری؟از چه چیزی متنفری؟ تحمل چه چیزهایی را نداری؟ انجام چه کارهایی را به تعویق میندازی؟؟؟ همه این ها را با علاقه و انرژی یادداشت کن.

گام سوم: تصمیم بگیر،متعهد باش و عزمت را جزم کن

پیدا کردن علایقت، انرژی مضاعفی به تو می دهد ولی برای حفظ انرژی جنبشی ات باید گام بعدی را برداری. در واقع تصمیم گیری، قدرتی هست که زندگی ات را تغییر می دهد. تصمیمت را با علاقه بگیر. اگر بدون علاقه تصمیم بگیری، نیروی جنبشی ات را از بین می بری. تصمیم گیری شبیه جنگ است. بعد از اینکه تصمیم گرفتی باید خودت را متعهد کنی که چه آسان باشد و چه سخت، آن را انجام می دهی و در نهایت عزمت را جزم می کنی و آن را انجام میدهی.

دو تصمیم که در گذشته گرفته ای و زندگی ات بهتر شده است را به یاد بیاور. شاید تصمیم کوچکی بوده که نتایج عمده ای در زندگی ات داشته است . به تصمیم بزرگتری فکر کن به سختی گرفته ای ولی در نهایت آن را انجام داده ای و همه زندگی ات بهتر شده است.

گام چهارم: اقدام های سریع، زیرکانه، ثابت قدم و زیادی انجام بده

بعد از فعالیت های قبلی، تنها راه حفظ انرژی جنبشی این است که اقدامات سریع و زیادی انجام بدهی. اگر رابطه شما در وضعیتی نیست که همیشه دوست داشتید یا کسب و کار شما در وضعیت دلخواهتان نیست یا وضعیت مالی و یا وضعیت جسمانی، باید کارهای زیادی انجام دهید. اگر یک کار نتیجه نداد، دیگری را امتحان کنید تا راه مناسب را پیدا کنید.

چشمانتان را ببندید و دو اقدام را که برای اجرایی کردن تصمیم خود، سریعا انجام می دهید، انتخاب کنید. تلفن را بردارید، قرار ملاقات بگذارید، در یک کلاس ثبت نام کنید و یا … .حتما سریع اقدام کنید. اگر سریع وارد عمل نشوید حتی اگر بهترین مقصد را انتخاب کرده باشید، نخواهی رسید.

گام پنجم: SMART  باشید

برای حفظ انرژی جنبشی،، گام آخر این است که مطمئن باشید نتایجی که به دنبالش هستید دقیق، قابل اندازه گیری، قابل دسترسی، واقعی و دارای یک چارچوب زمانی هستند.

S      ———-Specific

M ———Measurable

A  ———Acheivable

R      ———Realistic

T  ———Time frame

 آیا اقدام شما کارساز است؟؟؟ با خودتان صادق باشید، اگر کارساز نیست، با انرژی کامل به مرحله قبل برگردید

در اخر اینکه برای برداشتن قدم اول به اندازه کافی با انرژی باشید تا انرژی جنبشی شما به درستی شکل بگیرد و شما را به آینده ای که رویایش را دارید هدایت کند و آن آینده محقق شود.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دو =