زندگینامه ریچارد ملون اسکیف

ریچارد ملون اسکیف ، میلیارد گوشه گیر

ریچارد ملون اسکیف ، از میلیاردها یی است که برخی وی را فردی گوشه گیر می دانند. ریچادر در ۱۳ جولای ۱۹۳۲ در پیتزبورگ  پنسیلوانیا به دنیا آمد. او مالک و ناشر itlsburgh Tribune – Review و در حال حاضر ساکن منطقه « شی ساید » در پیتزبورگ است.

شهرت عمده او به دلیل کمک های مالی بسیارش به خاطر اهداف سیاسی راست گرایانه در آمریکاست. هر چند ریچارد از ثروتش علاوه بر اهداف سیاسی، در مسایل بشر دوستانه نیز استفاده می کند.

ریچارد دارای چند بنیاد خیریه به نام های بنیاد « سارا اسکیف » ، « بنیاد کارتاژ » و « بنیادAllegheny » است و در سال ۲۰۰۱۱ بنیاد خیریه دیگری به نام « بنیاد خانواده اسکیف » راه اندازی کرد. پدرش « آلن اسکیف » از خانواده ای سرشناس در پیترزبورگ بود و مادرش « سارا ملون اسکیف فرزند « آندرو ملون » بود.

آندرو ملون یکی  از بانک داران، صنعت گران و خیران آمریکایی بود که از مارس ۱۹۲۱ تا فوریه ۱۹۳۲ وزیر خزانه داری آمریکا شد. او به همراه برادرش « آر. کی ملون » شرکت نفتی ملون، آلومینیوم و بانک را به ا رث برد. با این که ریچارد در خانواده ای توانگر بزرگ شد اما جو خانواده بسیار سرد بود و بعدها وقتی ملک « پنگوئن کورت » که در آن بزرگ شده بود را به ارث برد، آن را ویران کرد. او تحصیلات پیش دانشگاهی خود را در مدرسه غیر دولتی Deerfield Academyبالاخره توانست در سال ۱۹۷۵۵ در دانشگاه پیترزبورگ مدرک لیسانس خود را بگیرد.

وقتی پدر او به طور غیرمنتظره ای از دنیا رفت، « ریچارد » جایگزین او شد، اما امید خیلی کمی به کسب موفقیت داشت. خانواده اش از دایی ریچارد، « آرکی. ملون » که با موفقیت مدیریت شرکت ها را بر عهده داشت، دلسرد بودند و مادر ریچارد از او خواست تا بیشتر خود را درگیر بنیادهای خیرخواهانه خانواده کند. ریچارد از او خواست تا بیشتر خود  را درگیر بنیادهای خیرخواهانه خانواده کند. ریچارد نیز پیشنهاد مادرش را پذیرفت و سرانجام کار در بنیادهای خیرخواهانه  را در الویت کارهایش قرار داد. درباره این که چرا اصولاً ریچارد به سیاست علاقه مند شد، چند نظریه وجود دارد. اولین نظریه از تأثیر « روبرت دوگان » شوهر خواهر ریچارد بر او حکایت دارد  که در سال ۱۹۵۶ به او کمک کرد که عضوی از حزب جمهوری خواه « الگنی کانتی » شود. دومین نظریه ای که در این باره وجود دارد مربوط به علاقه ریچارد به خواندن روزنامه است که او این کار را در دوران سرد و انزوای کودکی و نوجوانی با اشتیاق انجام می داد . سومین نظریه مربوط به فعالیت ریچارد در ستاد انتخاباتی « بری گلدواتر » در سال ۱۹۶۴ است که او در آن زمان کاندیدای ریاست جمهوری بود و بعدها مادرش با  این ستاد آشنا شد . چهارمین گمان درباره این که چرا ریچارد به سیاست علاقه مند شد به فعالیت پدرش با OSS ( اداره امور استراتژیک ) در دوران جنگ جهانی دوم بر می گردد که خانواده اش مجبور شدند، برای مدتی در واشنگتن دی سی ساکن شوند.

دلیل اصلی علاقه مندی ریچارد به سیاست هر چه باشد، بالاخره او را به مقصودش رساند. مادر ریچارد در سال ۱۹۶۵ درگذشت و این خود باعث شد ریچارد تسلط بیشتری بر املاک و دارایی های خانواده داشته باشد. بنیادهایی که تحت نظر مادرش فعالیت می کردند چندی قبل از مرگ وی کمک های مالی خود را روانه سازمان های ضد کمونیستی و هم چنین پروژه های هنری و کنترل جمعیت کرده بودند.

در سال ۱۹۶۹ ریچارد ملون اسکیف نشریه Tribune- Review در گرنیزبرگ را خریداری و آن را تبدیل به بلندگوی تبلیغاتی خود کرد. در سال ۱۹۷۳۳ روابط وی با خواهراش، کوردلیا اسکیف می، تیره شد و ریچارد کنترل کامل بنیادهای خیرخواهانه خانواده را به دست گرفت. اسکیف برای مدتی نشریهForum world features را رهبری کرد.

در اصل می توان گفت ریچارد ملون اسکیف و خانواده اش نام بنیادهای خود را که بیشتر کمک های سیاسی می کردند تا بشر دوستانه ، بنیادهای خیرخواهانه می نامیدند. بعد از واترگیت و مرگ دوگان، ریچارد اسکیف تصمیم گرفت کمک های مالی – سیاسی خود را به جای آن که به افراد بدهد، به گروه های تحقیقاتی ضد کمونیستی ببخشد. اولین این موسسات ، موسسه « هوور » در دانشگاه استنفورد بود که روی مسایل جنگ، انقلاب و صلح تحقیق می کرد.

او از طریق روابطی که در موسسه هوور به دست آورد، کمک های خود را به بنیاد « هریتیج » که بعدها یک موسسه بانفوذ تحقیقاتی شد روانه کرد. پس از مدتی موسسه های محافظه کار و لیبرال نیز از کمک های مالی  او بهره مند شدند. یکی از این سازمان ها که اکنون نیز به شدت افکارهای راست گرایانه علیه ایران دارد، موسسه آمریکن اینترپرایز است.

از جمله موسسه های دیگری که از کمک های ریچارد بهره مند هستند، بنیاد « بل ویریچ فری کانگرس » و موسسه تحقیقاتی « اینترکالیگیت » است. بنیاد « تحقیقات اقتصادی اطلس » برای آموزش اقتصادی و مجمع زنان مستقل نیز از دیگر بنیادهای سیاسی و اقتصادی هستند که از کمک های مالی « ریچارد » بهره مند می شوند. در سال ۱۹۹۸ بنیادهای خیریه ریچارد به بیش از ۱۰۰ گروه و سازمان سیاسی – اقتصادی کمک های مالی اهدا کرد و تا سال ۲۰۰۲ کمک های مالی او بالغ بر ۳۴۰ میلیون دلار تخمین زده شد.

مادر ریچارد زنی الکلی بود و ریچارد نیز مردی الکلی شد. ازدواج اولش با « فرانسیس گیلمورنیس » اسکیف پس از جدایی طولانی مدتی، تبدیل به طلاق شد. اما گفته می شود از ۱۹۹۰ تغییرات  مثبتی در زندگی او شکل گرفت. به این ترتیب او در سال ۱۹۹۰ مصرف الکل را کنار گذاشت و در سال ۱۹۹۱ با « مارگارت بتل اسکیف » ازدواج کرد. ثروت او تا سال ۲۰۰۴ حدود ۱/۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

ریچارد ملون اسکیف هم اکنون ۷۶ سال دارد و در سال ۲۰۰۹ در ردیف ۴۷ جدول میلیاردرهای جهان قرار گرفت. سرمایه وی در این سال همان ۱/۱ میلیارد دلار ارزیابی شد. بنابراین می توان گفت که او از بحران فراگیر جهانی که میلیاردرهای زیادی را تحت تأثیر خود قرار داد در امان مانده است.

ریچارد ملون اسکیف چندی بیش ۲۵۰ هزار دلار به بیل کلینتون، رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا که این روزها مشغول کارهای خیریه است، کمک کرد تا وی بتواند این بودجه را صرف کمک های انسان دوستانه کند.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =