سرمایه گذاری به روش تدافعی چگونه عمل میکند؟

سرمایه گذاری که روش تدافعی را انتخاب میکند عمدتا به امنیت و آزادی عمل علاقمند است ، بعد از انتخاب صبر میکند تا سرمایه گذاری اش ثمره دهد. تصمیم اینکه روش شما چقدر تدافعی یا تهاجمی باشد نباید روی میل شما به ریسک پذیری تاثیر بگذارد.
اگر قصد دارید سرمایه گذاری به روش تدافعی را پیش بگیرید میبایست اصول زیر را رعایت کنید :

  • میزان ریسک پذیری شما نباید بر اساس سن شما بلکه باید بر اساس شرایط فعلیتان باشد ؛ مثلا آیا همسر و فرزند دارید؟ آیا شغل شما آزاد است و به طبع آن امنیت شغلی پایینی دارید؟ توانایی شما برای پذیرش یک شکست مالی چقدر است؟ این قبیل سوالات شرایط فعلی شما را مشخص میکند. پس میزان ریسک شما در سرمایه گذاری را شرایط شما مشخص میکند
  • بهتر است حداقل ۲۵ درصد در اوراق مشارکت سرمایه گذاری کنید ؛ این زیر سازی به شما شهامت و جرات  ادامه سرمایه گذاری بدون نگرانی را میدهد هرچند بازار دچار رکود یا نوسانات گذرا شود.
  • تلاش برای شناخت بیش از حد یک سهام شما را از یک سرمایه گذار تدافعی به سرمایه گذار تنبل تبدیل میکند.
  • سرمایه گذاری در بازه های کوتاه مدت و پی در پی میتواند شما را در دام دردسر های مالیاتی گرفتار کند. حتما قبل از اقدام به خرید اطمینان حاصل کنید.
  • فقط در یک یا چند سهام گلچین شده سرمایه گذاری نکنید ؛ با تمرکز بیش از حد روی یک سبک سهام تنوع و گوناگونی را کاهش میدهید در نتیجه شانس خود را ضعیف میکنید. مراقب باشید که در این مسیر به سمت یک صنعت خاص گرایش پیدا نکنید.
  • اگر بعد از اقدام به سرمایه گذاری به روش تدافعی ، متوجه شدید که در سال بیش از یکی دوبار معامله میکنید یا در ماه بیش از یکی دو ساعت وقت میگذارید بدانید که در سرمایه گذاری شما چیزی دچار مشکل شده است. اجازه ندهید دسترسی سریع و راحت به اینترنت باعث رکود عملکرد سرمایه گذاری شما شود و در این زمینه شمارا تنبل کند

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 3 =