سه استراتژی کارساز در ابتدای برندسازی

  • ایجاد یک تجربه ی مثبت :
    همه چیز در بازاریابی به تجربه ختم می شود ، تجربه چیزی است که باعث جذب مشتریان می شود ، بر اساس این تجربه حتما می دانید که بهترین راه ایجاد برندینگ تعامل خوب با مشتریان و مردم است ، با ایجاد تعامل خوب با مشتریان ، دیگر افراد بسیاری هستند که لوگو ، سایت و دیگر موارد تبلیغاتی شما را می شناسند ، به عنوان مثال اگر منشی شرکت شما به صورت بی ادبانه و توهین آمیز با مشتریان صبحت کند ، برند شما به کلی نابود خواهد شد چراکه تجربه و نقش منفی از برند شما در ذهن مشتری ایجاد کرده. اگر محصول شما بر خلاف تبلیغات وسیع از کیفیت پایینی برخوردار باشد مشتری تصویری حیله گر از برند شما در ذهن خود خلق می کند. پس همه چیز به تجربه مشتری از تعامل با برند شما بستگی دارد. در این بین اولین تجربه تاثیر چندین برابر دارد چرا که تجربه ی شیرین اول ممکن است وفاداری به برند را در مشتری ایجاد کند. و هر مشتری وفادار به برند نوعی بازاریاب پنهان است.
  • هدف ، مشتریان شما هستند :
    شما نمی توانید به همه ی مردم فکر کنید ! بخش مهمی از انتخاب یک نام تجاری ، انتخاب دقیق مشتریان است ، بهترین راه برای تشخیص این کار ، این است که با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و ببینید که آنها از شما چه می خواهند! اگر هدف  شما فقط مربوط به زنان باشد ، کار شما خیلی گسترده و پیچیده خواهد شد ، ولی اگر هدف کاری شما به نوع زنان (همانند مادران و …) تقسیم بندی شود ، به راحتی می توانید خواسته های آن ها را برآورده نمائید. هرچه دامنه ی تقاضا (یا دامنه مشتریان) شما وسیع تر باشد سامان دهی به آن سخت تر و در نظر گرفتن سلیقه مشتری تقریبا غیر ممکن میشود و به طبع به تشکیلات بزرگتر و ماهرتری برای مدیریت آن نیاز است.
  • منافع عاطفی را در نظر بگیرید :
    به عنوان مثال ما یک رستوران را در نظر می گیریم ، هدف یک رستوران فقط نباید رفع گرسنگی مشتریان خود باشد ، بلکه باید احساسات آنها را نیز به خود جلب کند مثلا می تواند با ارائه وعده های غذایی پخته شده در منزل ، به طور ناگهانی و بدون هیچ زحمتی از طریقه عاطفی با آنها ارتباط برقرار کنید. تحقیقات نشان داده آنچه در خرید مشتری تاثیر به سزایی دارد احساسات و آن بخش از مغز که مربوط به عواطف است میباشد. هرچند فروشندگان و صاحبان کسب و کار تازه کار و متوسط به اشتباه تصور میکنند منطق است که هنگام خرید مشتری را وادار به خرید میکند.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 4 =