قبل از شروع فروش ، این سه اطلاعات را کسب کنید

قبل از شروع فروش موفق مورد نظر خود باید سه نوع اطلاعات را از مشتری احتمالی به طور شفاف در اختیار داشته باشید ؛ محصول زمانی مورد استقبال مشتریان قرار میگیرد که سه اصل زیر را مد نظر قرار دهید :

  • ویژگی های جمعیت شناختی  : مشتری احتمالی ایده‌ آل را تعریف کنید. سن، تحصیلات، شغل، ساختار خانوادگی و تجربیات قبلی او از محصول یا خدمتتان را مشخص کنید. این‌ها سوالات اصلی ۸ میلیارد دلاری است که هر ساله صرف تحقیقات بازار در آمریکا می‌شود. برای اینکه به جایگاه برتر حوزه خود در فروش موفق و درآمد برسید، باید قبل از شروع کار ویژگی‌های جمعیت‌ شناختی مشتری احتمالی را به وضوح بدانید. به این ترتیب راحت‌ تر می‌توانید در همان ابتدای کار مشتریان مناسب را از مشتریان نامناسب جدا کنید. بهتر است به طور کامل و دقیق بازار هدف را بررسی کنید
  • ویژگی های روانشناختی : شاید این حوزه مهم‌ترین حوزه کسب فروش موفق امروز باشد و به بررسی ذهن مشتریان احتمالی می‌پردازد. باید این توانایی را کسب کنید که از حالات مشتری خود نزدیک ترین حدس را زده به طوری که نزدیک ترین تخمین باشد و نتیجه درستی همراه داشته باشد. باید بفهمید ترس‌ها، امیدها، آرزوها و رویاهای مشتریان چیست؟ محصول شما چه مشکلی را حل می‌کند؟ چه نیازی را برطرف می‌کند؟ در دستیابی به کدام هدف به مشتری احتمالی کمک می‌کند؟ شاید بهترین سوال این باشد که«مشتریان احتمالی چه مشکل یا دردی دارند که برای از بین بردن آن به شما پول می‌دهند؟»
  • ویژگی های مردم شناختی : این حوزه‌ای جدیدتر در موفقیت فروش است و به عنوان یکی از نیرومند ترین حوزه‌ها ظهور کرده است. بحث اصلی آن این است که مشتریان چطور و چه وقت از محصول یا خدمت شما استفاده می‌کنند. محصول یا خدمت شما چه نقشی در زندگی و کار مشتریان دارد؟ چگونه میتوان این نقش را بهبود بخشید ؟ با نشان دادن سازگاری محصول یا خدمت  با روش زندگی معمول مشتریان،‌ آن محصول را بسیار جذاب‌تر و خریدش را راحت‌تر می‌کنید.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =