ضرر مالی در کمین کسب و کار نوپا

به موارد زیر توجه کنید ؛ اگر به تازگی کسب و کاری راه اندازی کرده اید ضرر مالی در کمین شماست پس هوشیار باشید.

  • از اعتبار کاری که انجام میدهید اطمینان کامل حاصل کنید: در مسیر کسب و کار خود شما مجبورید تصمیم هایی بگیرید که برخی از این تصمیم ها ناگهانی و بحرانی و برخی در شرایط عادی روند کاریتان میباشد. در هر حالت باید سعی کنید تصمیم مطمینی بگیرید .
  • بودجه مالیتان را تنظیم کنید: بودجه خود را تامین کنید اگر نمیتوانید تعهدات مادی خود را برطرف سازید نباید خود را به شغل مشغول کنید که از عهده شما خارج است . برنامه کاملی معین کنید که با بودجه خود چکارهایی میتوانید انجام دهید
  • به دنبال هیچ کدام از راه کارهای مالی نباشید که در آن عجول هستید: با عجله به خرید ماشین و یا رزرو کردن جایی و استفاده داراییتان و… نباشید. زیرا پول نقد را تا زمانی که با آن پولی دربیاورید و یا کسب و کار خود را توسعه دهید  نیاز دارید. بر این موضوع تمرکز کنید که باید پول خود را سرمایه گذاری کنید و آن را چندین برابر کنید.
  • جوانب هدف خود را مد نظر داشته باشید: اگر از جوانب هدفی که دنبال میکنید آگاه باشید امکان اشتباه رفتن کاهش میابد و موانع نمیتوانند مانع حرکت شما شوند. در نتیجه متضرر نخواهید شد.
  • از یک منبع متخصص کمک بگیرید: شرایط را برآورد کنید، به یک متخصص مالی مراجعه کنید و یا از یک حسابدار ماهر کمک بخواهید، از  مرکز اطلاعات بین المللی درباره سرمایه گذاری خارجی و… کمک بگیرید. تا کمک ها و اطلاعات موثقی را در اختیارتان قرار دهند. اینگونه امنیت سرمایه شما برقرار میباشد و قطعا ضرر مالی نمیکنید.
  • مثبت فکر کند: چالش جزو موارد انکار ناپذیر راه کسب و کار است. پس در مواجهه با چالش خونسردی خود را حفظ کنید تا تصمیم درستی بگیرید . از منفی بافی و ایجاد انرژی منفی در چرخه ی کسب و کار خود به شدت بپرهیزید.
  • با علم روز به پیش روید : از همان ابتدای کار برنامه منظمی برای توسعه علمی تمام جوانب کسب و کار خود داشته باشید تا در جریان رقابت تنگاتنگ امروزی عقب نمانید. عقب ماندن شما برابر ورشکستگی و ضرر مالیست.
  • از کارکنان و نیروی متعهد و متخصص استفاده کنید : هرگز بر اساس نسبت فامیلی یا ترحم دست به استخدام زیر مجموعه نزنید. این خطرناکترین اقدامیست که مرتکب میشوید. همیشه شایسته سالاری را مد نظر قرار دهید.
  • مشتریان و بازار عرضه ی خود را دقیق بشناسید : باید اطلاعات کاملی در رابطه با بازار عرضه خود داشته باشید تا کالا یا خدمات شما مورد استقبال و رضایت آن ها قرار بگیرد . استقبال کم در ابتدای راه کسب و کار ، شما را شکننده میکند.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =