قانون ۱۰/۹۰ را بشناسید

شناخت این قانون خیلی به موفقیت شما کمک میکند. در کتاب سعادت اثر رندی گیج نوشته شده : از زمانی که خودم را مسیول تمام اتفاقات خوب و بد زندگی ام میدانم زندگی ام سراسر متحول شده . قانون ۱۰/۹۰ به طور کلی میگوید شرایط و عوامل محیطی حداکثر ۱۰ درصد بر کار و شرایط زندگی شما موثر است. یعنی شما حداقل ۹۰ درصد شرایط را خودتان به وجود می آورید .  به بیانی دیگر ۱۰ درصد از زندگی اتفاقاتیست که رخ میدهد و ۹۰ درصد مابقی عکس العمل ما بدین اتفاقات است !

حال تعمیم این قانون به مساله ی ثروت به صورت زیر در می آید:

در طول تاریخ ۹۰ درصد ثروت توسط ۱۰ درصد مردم تولید گردیده. در عوض ۱۰ درصد قهرمانان ۹۰ درصد پولی که توسط همه قهرمانان تولید شده را ایجاد میکنند. یک از موارد این قانون آن است که ۹۰ درصد مردم امنیت را به ثروتمند شدن ترجیح میدهند. بیشتر این مردم نمیتوانند بفهمند که میتوانند ثروتمند شدن را انتخاب کنند. تا زمانی که قانون ۱۰/۹۰ حفظ گردد اهمیت تغییرات در عصر اطلاعات با چالش های فراوانی روبرو خواهد بود . باید از انقلابی که الکترونیک به وجود اورده متشکر بود زیرا باعث شد در یک لحظه تعداد زیادی از مردم دنیا به ثروت دست یابند زیرا ثروت بر فراز پهنه ای از امواج در شبکه ها و کامپیوتر ها به صورت اطلاعات رد و بدل میگردد. هم اکنون علم و اطلاعات از انحصار عده مخصوص خارج شده و مرز ها و کشورها در این عصر به نزدیک تر شده اند و تقریبا مرز جغرافیایی تبدیل به یک مفهوم پوچ گردیده.

اینترنت جاده رسیدن به پول و ثروت محقق و مجسم نموده لذا توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات از بین انبوه اطلاعات و ایجاد و خط و ربط بین آنها که به صورت آزادانه قابل انجام میباشد میتواند منبع مهمی برای خلق ثروت باشد. امروزه میشود با اخذ یک ایده ی محصول یا خدمتی را حول این موضوع تولید نمود.

بازاریابی شبکه ای ، فروش محصول به صورت الکترونیکی ، سرمایه گذاری و نشر ، گوشه ای هزاران فعالیت بر خطی است که در تصورات کار آفرینان و فهم سرمایه داران میگنجد. نیروی عظیم حرکتی عصر اطلاعات قانون ۱۰/۹۰ را در هم خواهد تنید لذا انتخاب ثروتمند شدن آنقدرها هم سخت نخواهد بود.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =