قدرت خود را واگذار نکنید

قدرت خود را واگذار نکنید

قدرت – اشتباهی اساسی که توسط خیلی ها صورت می گیرد این است که قدرت خود را به متخصصین شناخته شده واگذار می کنند. ما دائما این کار را می کنیم. قدرت خود را به پزشکان خود، برنامه ریزهای مالی خود، بیمه گران خود واگذار می کنیم. تصور بر این است: این شخص متخصص است، بهتر است به او گوش کنم. البته گاهی این تصور صحیح است. اما مراقب باشید که حق تصمیم گیری نهایی را برای خود حفظ کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که اگر قرار است که شما پول درآورید، باید خود عهده دار امور باشید. وفور و شادمانی از درون شما و نه سایر مردم ناشی می شود.

مثل همیشه، دلیل این امر که ما به راحتی قدرت خود را به دیگران واگذار میکنیم ترس است. ما نگرانیم که اگر به متخصص گوش نکنیم مطمئنا اشتباه بزرگی مرتکب خواهیم شد. وقتی که این ترس را از میان بردارید، پی خواهید برد که خلق وفور و فراوانی آسانتر از آن است که فکر می کردید. وقتی تصمیمات شما از روی عقل و نه ترس باشند ( و وقتی قدرت خود را حفظ کنید ) معمولا تصمیمات خوبی اتخاذ می کنید.خوب است که اطراف خود را با متخصصین احاطه کنید و درک کنید که علم و تجربه شما در چه زمینه هایی محدود است. ولی قدرت باید در اختیار شما باقی بماند.

فرض کنید بیمه گر شما اصرار دارد که آنچه نیاز دارید یک بیمه ” عمر  یک میلیون دلاری است. اما شما دلیل می آورید که انجام اینکار بیشتر درآمد اضافی مرا قبضه خواهد کرد و هیچ مبلغ اضافه ای برای سرمایه گذاری که می خواهم انجام دهم باقی نمی گذارد “. به توضیح خود ادامه می دهید. ” اگر بجای بیمه عمر،  بیمه مدت دار بخرم همان بیمه را، با تورم ناچیز قیمت، خواهم داشت “. با این وجود بیمه گر شما ترس را به خوبی آموخته و آموزش دیده که شما را متقاعد سازد از دید او به زندگی بنگرید. او معتقد است که به شما نصیحتی منصفانه می کند و به نفع شما کار می کند. اصرار می کند که پشیمان خواهید شد. تلاش می کند که ترسی را که قبلا شما قبلا تجربه کرده اید ، مجدد به دل شما بیندازد. حالا چی؟ مگر نه اینکه او ” متخصص ”  است. اگر با یک بیمه گر پر رو ، یک برنامه ریز مالی کمرو، یک پزشک یا وکیل ناشایست یا هر کس دیگری سر و کار دارید، مهم ترین و متداول ترین سوالی که باید از خود بپرسید این است که: چه کسی اینجا عهده دار این کارها است؟ پاسخ معلوم است: شما!

همیشه بخاطر داشته باشید که شما رئیس هستید.تصمیم نهایی تصمیم شماست. به غرایز و عقل خود و نه به کلمات و ترس های متخصصین اعتقاد داشته باشید. قدرت عقل خود را واگذار نکنید.

از قدرت عقل خود متحیر خواهید شد.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *