لازمه موفقیت ، تلاش جسمی است یا ذهنی ؟

لازمه موفقیت ، تلاش جسمی است یا ذهنی ؟ – اصولا ما انسان ها برای رسیدن به هر هدفی دو نوع فعالیت در راستای نیل به آن انجام میدهیم : یکی تلاش جسمانی است و دیگری تلاش ذهنی.

واقعا لازمه موفقیت ، تلاش جسمی است یا ذهنی ؟ شاید در وحله ی اول تنها چیزی که به ذهنتان برسد این باشد که برای محقق شدن هر هدفی هم تلاش ذهنی لازم است هم تلاش جسمی . در این عصر که عصر تکنولوژی و تحولات است برای رسیدن به هر خواسته فقط یکی دو درصد تلاش جسمانی لازم است. برای نود و هشت درصد باقی مانده مهمترین قدم این است که اعتقادات و باورها و ساختار های ذهنیمان را اصلاح کنیم. در واقع تلاش و کندوکاو  ذهنی راه را برای تلاش جسمانی هموار میکند. شاید رمز سخن حضرت محمد که میفرمایند : یک ساعت تفکر بهتر از هفتاد سال عبادت است را بهتر بفهمیم. یک ساعت تلاش ذهنی و فکری بهتر از هفتاد سال تلاش جسمی و فیزیکی است.

دنیای ما دنیای معلول هاست و دنیای علت ها نیست . زندگی در دنیای معلول ها باعث شده دنیای علت ها یا همان ماورا را فراموش کنیم. همه ما سرگرم صورت معلول گونه ی این دنیا شده ایم در صورتی که دنیا علت بسیار مهم تر هستند. متاسفانه فکر ما تنها چیزی را بور میکنیم که با چشم قابل دیدن است. این ذهنیت باید عوض شود. اگر هدف شما موفقیت است باید در ذهن خود مطمین باشید که  حتما موفق میشوید و موفقیت از آن شماست. قدرت ذهن خود یا همان قانون جذب را باور کنید و به دل خود هیچ شکی راه ندهید . تمام قوانین و راز و رمز موفقیت در انتها به قوانبن جذب و نیروی ذهن باز میگردند. وقتی فردی در زندگی غرق در اعتماد به نفس و امید رسیدن به آرزوهای خود باشد ذهن بنا به تکرار همیشگی ، این تفکرات را به عنوان “واقعیت” میپذیرد. وقتی که ذهن هر فرد حقایقی را به عنوان واقعیت بپذیر باعث میشود فرد به این نتیجه برسد که هرکاری که بخواهد میتواند به سرانجام برساند و از پس هر سختی ای بر می آید. کم کم ارزو ها و خواسته هایش بزرگ و بزرگتر شده ولی همچنان باور دارد “خواستن توانستن است” امید داریم تک تک افرادی که این مقاله را مطالعه میکنند از این به بعد جمله ی “خواستن توانستن است” را قلبا باور کنند.

به نظر شما جهان چیست ؟ آیا جهان چیزی به غیر از انسان ها و باور ها و آرزوهایشان است؟

اگر به اطرافمان ریزبینانه نگاه کنیم میبینیم هر آنچه ساخته دست انسان است روزی خواسته و آرزویش بوده. حتی اگر در زمره ی افرادی قرار دارید که مشتاقند دنیا را را عوض کنند باید بگوییم که اول و خودت و باور هایت را تغییر بده. هریک از ما و باورهایمان یک جز کوچک اما تاثیر گذار در این بی کران هستی هستیم.

همانطور که امام علی (ع) میفرمایند : آیا میپنداری که جسم کوچکی هستی ، درحالی که در درون تو جهان بزرگی نهفته است.

پس زمانی که آرزو یا خواسته ی بزرگی را در ذهنتان تصور می کنید تا وقتی که به دستیابی تان باور قلبی نداشته باشید ذهنتان به خواسته ی شما به چشم تخیلات نگاه می کند و شما هیچوقت بدان نخواهید رسید. اگر به هدفتان یقین داشته باشید هیچ کاری برای نیروی ذهن نشدنی نیست.

لازمه موفقیت ، تلاش جسمی است یا ذهنی ؟

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفت =