مدیریت مالی برای راه اندازی کسب و کار

یکی از مواردی که هنگام راه اندازی کسب و کار باید مورد توجه قرار بگیرد تامین هزینه ها و بودجه است. برای مدیریت مالی ، باید بودجه مورد نظر به منظور راه اندازی کسب و کار و میزان لازم برای باز نگه داشتن شرکت را مشخص نمود.در تهیه این بخش باید واقع بینانه عمل کرد. مراحل چندگانه تهیه بخش مدیریت مالی از این قرارند :

  • بودجه آغازین : شامل هزینه هایی است که برای شروع کسب و کار باید انجام بگید. مانند هزینه های لازم برای خرید تجهیزات ، حقوق پرسنل ، سکونت ، بیمه ، تدارکات ، تبلیغات و حسابداری است.
  • بودجه عملیاتی : مربوط به هزینه های اولیه برای راه اندازی کسب و کار است . این دسته از هزینه ها شامل هزینه های پرسنلی ، بیمه ، اجاره ، استهلاک ، پرداخت وام به پرسنل ، هزینه تبلیغات ، اشتراکات ، مقرری ها و مالیات و عوارض است.

در ارزیابی مالی یک شرکت ، میزان سرمایه گذاری ثابت و سرمایه در گردش تقسیم میشود .

  • هزینه ها : این قسمت شامل هزینه های لازم برای راه اندازی کسب و کار است. که در دو بخش هزینه های ثابت و هزینه های متغیر قابل محاسبه است.در این بخش باید دسته بندی هزینه ها به دقت انجام بگیرد و هزینه کل از آن استخراج شود.
  1. هزینه های ثابت : همان هزینه هایی است که تابع تولید نیست و بستگی به سود کار شما ندارد و همیشه این گونه هزینه وجود دارد. این نوع هزینه از ملزومات راه اندازی هر کسب و کاری است. مانند هزینه تاسیسات ، تجهیزات ، اجاره و نگهبانی .
  2. هزینه های متغیر : یا هزینه ی در گردش مانند هزینه های دستمزد مستقیم ، هزینه های مصرفی ، هزینه آب برق گاز تلفن و سایر هزینه های غیر قابل پیشبینی. محاسبه ی این گونه هزینه ها در نظر گرفتن تورم و ارزش پول بسیار مهم است.

در این میان نکته مهم این است که تا هنگام برگشت سرمایه به منظور ارایه تحلیل مالی مناسب تر باید برخی از هزینه های در گردش را جزو هزینه های مربوط به سرمایه گذاری اولیه به حساب آورد.

 

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =