مشتریان جدید روش های جدید میخواهند

امروزه روش فروش قدمی اصلا موثر نیست. مشتریان آگاه‌ تر و پیچید‌ه‌ تر شده‌اند ، رقابت بسیار شدید شده ، سرعت پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار بالا رفته ، نیازها تغییر کرده و فروشندگان موفق که در میان آن ۲۰ درصد برتر قرار می‌گیرند (با توجه به قانون ۲۰/۸۰) یاد گرفته‌ اند محصول و خدمت را با روش مورد علاقه مشتری به او بفروشند. نیاز ها ، علایق ، سلایق و حساسیت های متقاضیان خود را به دقت کشف می کنند . روش های جدید فروش مانند یک هرم برعکس است که قاعده آن در بالا و نوک هرم در پایین قرار دارد.

هرم به چهار بخش تقسیم می‌شود. اولین بخش یعنی ۴۰ درصد از گفتگوی فروش مربوط به اعتماد سازی است. اعتماد مهم‌ ترین عامل تعیین‌ کننده در تصمیم خرید و  وفاداری مشتری است. دومین بخش مدل جدید که ۳۰ درصد آن را به خود اختصاص می‌دهد، تعیین دقیق نیازها است. مجموعه‌ ای از سوالات متشکل و ساختار مند بپرسید که به شما امکان می‌دهد تا حتی قبل از معرفی محصول و خدمت یا بحث درباره آن، شرایط مشتری را به طور کامل بشناسید. در ۲۰ درصد دیگر مدل جدید بر اساس آنچه مشتری گفته است، محصول یا خدمت خود را معرفی می‌کنید و به او نشان می‌دهید که محصول یا خدمتتان چگونه می‌تواند نیاز هایی که به وضوح در این گفتگو و تا این لحظه مشخص شده را تامین کند ؛ پس باید شرایطی تامین کنید که با مشتریان خود به گفت و گو بپردازید و نقد آنان را بشنوید . ۱۰ درصد آخر مدل جدید فروش، درخواست از مشتری برای اتخاذ تصمیم خرید است؛ تاکید اینکه پیشنهاد ما همان نیاز و خواسته مشتری است و ترغیب مشتری برای خرید در اولین فرصت. هرچه زمان بیشتری را صرف اعتماد سازی کنید، ارائه فروش راحت‌ تر و موثر تری دارید و در نهایت می‌توانید فروش موفق و پرسودی را داشته باشید .

همواره در تولید کالا یا خدمات به این موضوع فکر کنید که هر مشتری میتواند به تنهایی مبلغ تبلیغ شما باشد . این نکته ی ظریف راهبردی است که در روش فروش جدید بسیار کارآمد عمل کرده . پس در مورد فعالیت خود در زمینه ی تولید محصول یا خدمات و ارایه آن صادق باشید تا نتیجه مثبتی دریافت کنید

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفت =