چگونه از معجزه ی بازاریابی ویروسی بهره مند شویم ؟

در این نوع بازاریابی که به بازاریابی ویروسی شهرت یافته از شبکه های اجتماعی که محبوبیت و میزان استفاده ی بیشتری دارند استفاده میشود به طوری که مشتریان هریک به بازاریاب تبدیل میشوند .در این نوع بازاریابی از شبکه های اجتماعی موجود به  ترغیب مصرف کنندگان به سهیم کردن دوستانشان در اطلاعات مربوط به محصول ، بهره برداری میکنند. مقصود اصلی بازاریابی ویروسی پراکندن پیام میان مردم به هر تعداد ممکن بدون صرف هزینه برای تبلیغات است. این سبک از بازاریابی نسبت به اینکه هزینه ای نزدیک به صفر دارد ولی در عوض بازده قابل توجهی دارد و زمانی کارایی دارد که شما قصد دارید بدون هزینه تبلیغ و بازاریابی با نتیجه ای قابل قبول داشته باشید .
اصطلاح بازاریابی ویروسی توسط استیو جوستون که خالق هات میل نیز هست ابداع شد. او بازاریابی ویروسی را اینگونه تعریف میکند : راهبردی که افراد را تشویق میکند تا یک پیام بازاریابی را برای دیگران ارسال کنند و پتانسیل برای رشد پیام را فراهم آورند.

متداول ترین روش برای انجام این نوع بازاریابی شبکه ی جهانی اینترنت است.

برای آشنایی با راه های استفاده از معجزه ی  این بازاریابی نکات زیر را با دقت بخوانید و به خاطر بسپارید :

  • به دیگران اجازه دهید از مقاله های شما برای استفاده از وب سایت ، مجله الکترونیکی ، خبرنامه ها و کتب الکترونیکی خود بهره مند شوند ؛ فقط در انتهای مقاله شرایط نشر و نام خود را حتما قید کنید.
  • اجازه دهید دیگران از هدیه رایگان شما برای به عنوان جایزه برای فروش محصول یا خدمات خود استفاده کنند.
  • اجازه دهید دیگران از صفحه تبادل آنلاین شما در وبسایت خود استفاده کنند.
  • به دیگران اجازه دهید بر روی سرور شما به رایگان وب سایتی ایجاد کنند. شما هم به ازای فضای رایگانی که در اختیارش قرار میدهید از وب سایتش برای تبلیغات استفاده کنید.
  • به دیگران اجازه دهید لینک سایت خود را در دفترچه ی راهنمای سایت شما قرار دهند و در عوض از آنها بخواهید که لینک سایت شما در وب سایتشان قرار دهند.
  • سرویس های رایگان مانند ایمیل رایگان و ثبت رایگان در موتور های جست و جو و… در وب سایت خود ارایه دهید.
  • به دیگران اجازه دهید نرم افزار های رایگان شما را که حاوی تبلیغات شما میباشد به دیگران هدیه دهند.
  • امکان بهره گیری از امکانات گرافیکی سایت یا خبرنامه را برای دیگران فراهم آورید که از آنها استفاده نموده یا به دیگران بدهند.
  • اگر کتاب الکترونیکی دارید به دیگران اجازه دهید در آن تبلیغات خود را انجام دهند. با این کار کتاب شما علاوه بر بازدید کنندگان سایت شما به دست بازدیدکنندگان سایت طرف مقابل هم میرسد.
  • در نظر گرفتن تالار گفت و گو به منظور تماس و گفت و گو با افراد و نیز برقراری ارتباط بین آنها با یکدیگر به صورت آنلاین.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =