منفی ها را دور بریزید

منفی بافی :  اندیشه های منـفی اولین سد در مقابل موفقیت های شماست. سعی کنید پیش از آنکه دچار یک ذهنیت منفی شوید اندیشه های خود را به سمت افکار مثبت و سودمند سوق دهید. اگر مثبت اندیش باشد ناخودآگاه به سمت پیشرفت و موفقیت ترغیب و تشویق میشوید چون ذهنتان جویای همه چیز های مثبت و زیبا میشود.

  • رفتار های منفـی را کنار بگذارید: اگر احساسات منفـی داشته باشید ناخواسته رفتارهایتان نیز سمت و سویی منفـی پیدا میکنند. رفتار های منفـی ممکن است شما را با شرایطی مواجه کند که دنیایی در دستان خود داشته باشید ولی بخاطر عدم بینش مثبت آن را راحت از دست دهید. علاوه بر این ، رفتار منفی میتواند بانی تصمیم گیری های غلط شود و شمارا از مسیر موفقیت دور کند.
  • از منفی بافی و منفـی گرایی دست بردارید: منفـی بافی عامل نابودی شادی های زندگی شماست و موفقیت را از بین میبرد. منفی بافی و مـنفی گرایی باعث میشود شما تنها جوانب بد هر چیز را ببینید و از خوبی هایش غافل شوید ، و انسان ذاتا از چیز های بد فاصله میگیرد در صورتی که بدی با تصورات بد بسیار تفاوت دارد. اندیشه مثبت داشتن و مثبت نگر بودن باعش میشود با آرامش شرایط سخت و بحرانی را پشت سر بگذارید.
  • از افکار منـفی تاثیر نپذیرید:هرگاه با اندیشه منفـی و مخرب روبرو شدید تلاش کنید ذهن خود را معطوف کارهای سازنده و موثر بنمایید.اگر اجازه دهید افکار منفـی چیره شوند در واقع اجازه داده اید که این افکار شما را بکوبند. پس منفـی ها را دور بریزید
  • اظهارات منفـی خود را به گفته های مثبت تبدیل کنید : از به کار بردن جملاتی حاوی بار منـفی بپرهیزید مثلا به جای اینکه مدام بگویید من مریضم ، بگویید حالم خوب است و رو به بهبودی ام . یا بجای به کار بردن جمله ی “وای خسته شدم” بگویید امروز روز پر کار و پر نتیجه ای بود که خوب تمام شد. به تاثیر معجزه آسای مثبت گویی شک نکنید. متاسفانه استفاده مداوم از جملات منفی ممکن است شمارا دچار ذهنیت منفی کند.
  • در چرخه ی اندیشه های منفی قرار نگیرید: اگر میخواهید در یک چرخه ی افکار منفی قرار نگیرید از تاکید کردن و تمرکز روی جوانب منفی هر چیز بپرهیزید. تنها راه پایان دادن چرخه نگرش مثبت است .

منفی ها را دور بریزید

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =