چگونه موفق ترین بازاریاب شبکه ای باشیم؟

پردرآمدترین شخص در بازاریابی شبکه ای  فلسفه ی ساده ای دارد: پیشگام و الگو بودن در هر سطح از طرح درآمدزایی شرکتش.
آنچه واضح است این است که الگوها و پیشگامان افرادی هستند که از اکثر جهات خود را بهبود بخشیده و سرآمد کرده اند. پس مراد از پیشگامی پروش بهترین ها در خود است. چگونه از طریق الگو بودن موفقیت در بازاریابی را نصیب خود کنیم:

  • همیشه باید هدف این باشد که بهترین مشاور گروه باشید، بهترین مدیر گروه باشید و به همین ترتیب تا بالاترین مراتب برنامه ی موفقیت شرکت.
  • همزمان که کارتان پیشرفت میکند، مسئولیت های شما نیز افزایش مییابد. ولی اگر شما فعالیت های اساسی ای از قبیل قرار گذاشتن، فروختن و جذب افراد علاقمند که کارتان را به پیش می برند نادیده بگیرید، چگونه توقع دارید درآمد عالی کسب کنید و الگو باشید.
  • هرگز فراموش نکنید که در ابتدا چگونه موفق شدید و یادتان نرود که میتوانید چه الگوی مهمی برای دیگران باشید.
  • الگو بودن فقط محدود به روش کاری شما نیست بلکه با نحوه ی مدیریت شما نیز مرتبط است. قدرت ارزش هایی که راهنمای شما در مسیر زندگی و کار هستند نادیده نگیرید.
  • دانستن اینکه کجایید و اینکه چرا آنجایید، زندگی را ساده تر میکند. با داشتن مجموعه ای از ارزش هایی که شما را راهنمایی میکنند، دیگر لازم نیست هر موقعیت جدیدی را که با آن مواجه میشوید، ارزیابی کنید. در هر چالشی که با آن روبه رو میشوید، چه شخصی باشد چه کاری، فقط ارزش های راهنمای خود را به کار بگیرید و آنگاه راه حل، خودش پیدا میشود.
  • صاحبکار بودن، فرصت منحصر به فردی است برای ساختن کسب و کاری که نشانگر والاترین ارزش های شخصی و کاری شماست. هرچه ارزش ها، قویتر باشند و هرچه با پشتکار بیشتری آنها را اعمال کنید، احترام، اعتبار و وفاداری بیشتری در حین رشد کاریتان، نصیب شما خواهد شد.
  • تصور کنید چه احساسی خواهید داشت وقتی کسی که به او احترام میگذارید و او را میستایید، به سراغتان بیاید؟ هیجان زده میشوید، از او تعریف میکنید و دوست دارید حرفهایش را گوش بدهید. حالا فکر کنید برای شما نیز همینطور خواهد شد. تصور کنید که هرکه سراغ شما میآید هیجان دارد، از شما تعریف میکند و سراپا گوش است تا حرف های شما را بشنود. تقریباً همهی رهبرانی که جاذبه، اعتبار و بینش دارند در زندگی به اهداف خود رسیده اند.
  • وقت گذاشته و ارزش هایی را که در همه جنبه های کارتان اعم از مشتریان، همکاران احتمالی، افرادی که به این کار معرفی کرده اید، شرکتِ شریک و یا حامیان خود اعمال خواهید کرد مشخص نمایید . و چرا به همینجا ختم شود؟ برخورد شما با مردمی که سودی به شما نمیرسانند، نشانگر خوبی است که عمق ارزش هایتان را نشان میدهد. اگر ارزش های شما واقعی باشند نمیتوانید پارتی بازی کنید و باید آنها را برای همه اعمال کنید.
  • وقتی از ابتدای کارتان، استانداردهایی را برای آن در نظر بگیرید، نفع زیادی از آن خواهید برد. مدیریت کارتان بسیار راحت تر خواهد بود زیرا فعالیت های شما تحت تأثیر استانداردهای شماست.
  • با تعیین خط مشی های مشخص و پیروی کردن از آنها، شما الگوی قدرتمندی برای کارتان خواهید شد. راهبریای که از خود نشان میدهید به تمام سازمان شما سرایت کرده و هرگاه کسی از شما تبعیت کند، باعث تقویت کسب و کارتان خواهد شد. هرگونه که راهبر رفتار کند، گروهش هم همانطور رفتار خواهند کرد.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =