هفت قدم تا استقلال مالی و توانگری

هفت قدم ابتدایی برای رسیدن به توانگری و قدم در راه کسب ثروت :

  • باید شغلی داشته باشید : اگر بعد از دیدن کلمه شغل ذهنتان به سمت شغل کارمندی رفت باید سریع تر ذهنیت خود را عوض کنید . شاید لازم باشد اول تعریف کارمندی را بدانید تا خودتان بتوانید تصمیم درست را بگیرید؛ کارمند همان کسی است که با پرداخت مالیات دولت ثروتمند میکند، با وقت و انرژی خود صاحب کاران خود را پولدار میکند و با مصرف کالا یا خدمات صاحبان کسب و کار را به نان و نوا میرساند . پس اگر میخواهید استقلال مالی داشته باشید  فکر کارمندی را از سر خود بیرون کنید .به دنبال راه اندازی یک کسب و کار پر سود و موفق باشید.
  • یاد بگیرید که مدیر مالی لایقی باشید : همیشه مشکلات مالی ناشی از کمبود پول و نقدینگی نیست ؛ گاهی مشکل از مدیریت اشتباه سرچشمه میگیرد. پس مشکلات مالی ناشی از مدیریت غلط را نمیتوان با پول بیشتر حل کرد. بهتر است قبل از تهیه نقدینگی مدیریت آن را خوب یاد بگیرید. باید بدانید پول را در کجا و چه زمانی باید خرج کنید ، اولویت بندی کارها را جدی بگیرید ، حدالامکان بدهی و قرض را کاهش دهید ، فوت و فن پس انداز را یاد بگیرید و بخشی از درآمدتان را حتما سرمایه گذاری کنید .
  • مفهوم درست ریسک را بدانید : حتما زیاد شنیده اید که برای ثروتمند شدن و توانگری باید ریسک کرد . ولی به خاطر داشته باشید قبل از هر اقدام پر ریسکی میبایست تمام جوانب آن خطر را در نظر گرفت و ارزیابی کرد . تا جایی که ممکن است باید احتمال خطر و ریسک را پایین آورد . یادتان باشد مفهوم ریسک با قمار فرق دارد. قرار نیست شما با تکیه بر مفهوم ریسک دارایی ها و شانس موفقیت خود را به تاراج بگذارید.
  • از مشورت و مشاوره غافل نشوید : از تجربیات کسانی که مشابه کار شما را انجام داده اند استفاده کنید ؛ به دنبال این نباشید که همه چیز را خودتان تجربه کنید ؛ با این تفکر با ارزش ترین داراییتان یعنی زمان را از دست میدهید . از همان ابتدای راه هر قدم را با تحقیق و مشورت و برنامه ریزی جلو بروید .
  • سرمایه گذاری را فراموش نکنید : در جست و جوی جایی برای سرمایه گذاری پر سود باشید .
  • نتایج حاصل از یک شکست را به نقطه ی قوت خود تبدیل کنید : در هر شکستی یک درس مهم نهفته است . همواره به دنبال ارزیابی دلیل اشتباه و شکست خود باشید و از آن فرار نکنید . با خود روراست باشید و مسیولیت کار خود را خودتان گردن بگیرید.
  • اعتماد به نفس داشته باشید : هرگز خود را دست کم نگیرید . همانطور که در مقاله های قبلیمان گفته شد فاصله ی شما تا توانگری تنها یک انتخاب است !
    تمام ثروتمندانی که دور و اطراف خود میبینید فرق آنچنانی با شما ندارند. تفاوت فقط و فقط در طرز فکر آنهاست. آرزوهای بزرگ خود را دست نیافتنی ندانید. با شعار من هم میتوانم شروع کنید.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =