پذیرای نظر و نصیحت باشید

پذیرای نظر و نصیحت باشید

پذیرای نظر و نصیحت – بطور کلی مردم نصیحت پذیر نیستند.حتی نصیحت های خوب را هم نمی پذیرند.این امر حتی هنگامیکه نظری مجانی و بدون هزینه و با عشق ارائه می شود نیز صادق است. به خود بیندیشید، واقعا و صادقانه بگوئید چند بار پیش آمده که پذیرای نصیحت دیگران باشید؟ چند بار پیش آمده که به خود با صدای بلند بگوئید، چه فکر خوبی، این راه خیلی بهتری است برای انجام آن کاری که به آن طریق انجام می داده ام. این نوع تواضع تقریبا در فرهنگ ما شنیده نشده است، با این وجود به حکمت آن بیندیشید. برای رشد کردن ما نیاز به نگرش متفاوت داریم. ما نمی خواهیم کارهایی که به درد نمی خورند را بارها و بارها تکرار کنیم، در عوض، می خواهیم چشمانمان را بر روی روش های تازه و بهتر انجام کارها باز کنیم. اما واضح است که اگر از به جان خریدن پیشنهادات دیگران اجتناب کنیم نمی توانیم امور را قدری متفاوت ببینیم.

گاهی اوقات ما فقط به دلیل لجاجت به نصیحت ها توجه نمی کنیم و می خواهیم کارها را به روش خود انجام دهیم، حتی اگر نتیجه بخش نباشد. یا به دلیل ترس از پذیرش نصیحت ها اجتناب می کنیم. ممکن است از این وحشت داشته باشیم که در نظر دیگری بد جلوه کنیم یا می ترسیم نظریاتی که می شنویم کمک حال ما نباشد، گاهی اوقات نظرات بدی به ما ارائه شده است و ما با خود عهد میبندیم که آن اشتباه را دیگر تکرار نکنیم.

پیشنهاد ما ساده و صریح است: اگر به نصیحت ها توجه کنید و نظریات کارشناسی دیگران را بکار بگیرید، زندگی خیلی آسان تر می گردد. ما معتقدیم که این نادانی است اگر به سخنان کسی که به سختی کار کرده است و به درجه ای از موفقیت دست یافته است و مشتاق یاری رساندن است گوش نسپاریم.

متاسفانه عده زیادی از مردم یکی از مطمئن ترین میان برهای موفقیت که پذیرش نصیحت است را از دست می دهند.

به خود اجازه دهید که راهنمایی و نصیحت انسان های مجرب را دریافت کنید و ببینید که تا چه اندازه کیفیت زندگی شما ارتقاء می یابد.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =