مخارج دو سال خود را کنار بگذارید

پس انداز کردن

پس انداز کردن – شاید به نظر آید که پیشنهاد ذره ذره خرج کردن و پس انداز کردن و پولی را به اندازه دو سال خود کنار گذاشتن، به معنای ترس از شکست است.

فردی بسیار متبحر و موفق در امور مالی می گوید: یکی از مهمترین کارهایی که تا بحال انجام داده است، کنار گذاشتن مخارج دو ساله بوده است. هر چند نیاز به فداکاری عظیم، انضباط، سخت کوشی و صبر داشت و هر چند پنج سال کامل طول کشید تا این مقدار پول را پس انداز کند، ولی بازدهی سود اینکار، بخصوص از لحاظ روانی خیلی زیاد بود. چیزی که از این کار عایدش شد، آرامش ذهنی فوق العاده و اختیار پذیرش ریسک هایی بود که بدون پشتوانه مالی تقریبا غیرممکن بود.

در سال ۱۹۷۰ در افتتاحیه یک شرکت کامپیوتری به فردی پیشنهاد کاری شد. بخاطر داشتن ذخیره مالی کافی، این فرد توانست این شغل را با حقوق اولیه ناچیز ولی مقدار زیادی سهام و حق تقدم خرید سهام آن شرکت بدون ترس بپذیرد. او هیچ گونه نگرانی نداشت. اگر این حرکت نتیجه می داد عالی می شد. اگر هم نتیجه ای نمی داد، لااقل تجربه ای ارزشمند بود. در هر حال آن مرد اولین فردی نبود که برای این کار انتخاب شده بود. فرد دیگری انتخاب اول بود. این شخص اصلا پس اندازی نداشت. او بی اندازه بااستعداد بود و حقوق عالی می گرفت. اما مانند خیلی از مردم در زندگی متکی به چک حقوقی ماهیانه اش بود. او وام سنگین مسکن داشت و همراه خانواده اش به رستوران های عالی می رفت. چهار فرزندش به مدارس خصوصی می رفتند. هر چند شغل پیشنهاد شده، بهترین فرصت زندگیش بنظر می آمد، تصمیم گرفت آن را رد کند. زیرا برای او ریسک بزرگی بود. این فرد با مروری به گذشته می گوید: ای کاش در اوایل زندگیم انضباط پس انداز کردن را داشتم. در آن صورت قطعا شغل مربوطه را می پذیرفتم. داستان را کوتاه کنیم: اکنون آن مردی که ذخیره مالی کافی داشت در عرض کمتر از ده سال به ثروت عظیمی دست یافت. این شغل او را به یک میلیونر تبدیل کرد. شخص دیگر گرچه زندگی نسبتا خوبی را دارد ولی با اینکه بیش از ۶۰ سال سن دارد هنوز متکی به حقوق ماهیانه اش است.

نتیجه: برای رسیدن به فراوانی، اصولا پذیرش مقداری ریسک الزامی است. این ریسک زمانی محقق می شود که شما کمی ذخیره مالی داشته باشید. ارزش آن را دارد که برای اندوختن این ذخیره مالی، خیلی کارها بکنید: مرخصی های کمتر، ماشین، منزل و پوشاک ارزان تر و همچنین تجملات و حتی احتیاجات روزمره کمتر. متحیر کننده است که وقتی تامین معاشتان وابسته به تلاش های روز بروزتان نباشد، تا چه اندازه می توانید خلاقیت داشته باشید.

بنابراین پس انداز برای روز مبادا را از همین امروز شروع کنید. چند سال دیگر می توانید آن را خرج کنید یا به کسی ببخشید. شما قادر خواهید بود هر چه دلتان می خواهد انجام دهید.

باآرزوی موفقیت و شادی روزافزون

درباره ی مجید رشیدی

همچنین ببینید

نام تجاری

چه منابعی هویت برند را تبیین می کنند؟

برند های قدرتمند، توانائی بهبود عملکرد کسب و کار را دارند. بهترین رهیافت شناخت درونی یک برند، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 2