ترس را کنار بگذارید

ترس – اگر کسب و کاری راه انداخته اید هیچوقت نگران این نباشید که آیا موفق به کسب ثروت میشوید یا نه. جمله ای از زبان حضرت ایوب نقل شده که قابل تامل است. ایشان گفته اند : “بنگر چگونه به مصیبتی دچار شدم که از آن هراس داشتم”

اگر دایم به این فکر میکنید که شکست میخورید یا سرمایه تان را از دست میدهید باید ذهنیت خودتان هرچه زودتر تغییر دهید چون بنا بر قانون جذب به هرانچه که فکر میکنید دچار میشوید. شاید جالب باشد حکایت چیمن پیرمرد بی نوا را بدانید. چیمن پیرمردی فرسوده بود که همیشه خرت و پرت های بی ارزش خیابان را جمع آوری میکرد و به خانه خود میبرد . زندگی فقیرانه ای داشت تا اینکه روزی خبر رسید که چیمن مرده است . از آنجا که قوم و خویشی نداشت پلیس وارد منزلش شد . تعجبی نداشت که خانه اش پر از وسایل بی ارزش باشد اما چیزی که تعجب برانگیز بود وجود یکصد هزار دلار پول در جعبه های کهنه ی او بود! بله احتمالا مضحک به نظر میرسد اما  چیمن کل عمرش را از ترس اینکه  فقیر شود  با فقر زندگی کرده ! یعنی بدان مصیبتی گرفتار شد که از آن هراس داشت.

این را بدانید نگرانی در رابطه با پول یا از دست دادن آن همیشه نتیجه منفی به بار می آورد. اگر واقعا می خواهید درآمد فعلیتان به طور قابل ملاحظه افزایش پیدا کند باید یاد بگیرید که زیاد به حرف اطرافیانتان توجه نکنید و در عوض به الهامات و  ندای درون خود توجه کنید چون آنچه که باعث ترس مداوم شما برای از دست دادن پول میشود هشدار های بازدارنده و بی پایه و اساس اطرافیان است. برای همه ی ما بسیار پیش آمده که ایده ی مهم و حساب شده ای برای راه اندازی یک کسب و کار موفق گرفته ایم ولی بعد از نظر خواهی از دیگران ، ترس و دودلی در دلمان انداخته اند تا پشیمان شدیم و به همان حقوق اندک قبلیمان بسنده کرده ایم. اگر معتقدید مشورت موثر است حتما به دنبال فردی برای مشورت بگردید که فقط ایرادات کار شما را برطرف کند نه اینکه کل تصمیم شما را به تناقض بکشد .اکثر کسانی که نمیتوانند به اندازه کافی پول درآورند و مطابق سلیقه ی خود زندگی کنند همان کسانی هستند که به راحتی تحت تاثیر حرف های مردم قرار میگیرند. اغلب آنها شامل اشخاصی هستند که اجازه میدهند نویسندگان اقتصادی جراید و اخبار تلویزیون و مردم کوچه و بازار  برایشان تصمیم بگیرند و سرنوشتشان را رقم بزنند. ناپلئون هیل در کتاب ارزشمند “بیاندیشید و ثروتمند شوید” ذکر کرده عقاید ارزان ترین کالا های روی زمین هستند. پس مراقب باشید زندگی خود را به این کالاهای بی ارزش نبازید.

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هشت =