زندگینامه پی یر امیدیار

پی یر امیدیار ، تأسیس کننده و مدیر شبکه eBay

پی یر امیدیار یکی از مجله هایی که به معرفی پولداران جهان می پردازد و با توجه به ویژگی هایی که در بین پولداران مشترک است آنها را به گروه های متفاوتی تقسیم می نماید تا کسانی که تمایل دارند بتوانند این افراد را از جنبه های دیگری هم بررسی نمایند « مجله فوربس » است.

یکی دیگر از افرادی که توانسته در رده ثروتمندترین افراد جهان قرار بگیرد پی یر امدیار ۴۲ ساله است در ضمن او قبل از ۴۰ سالگی در رتبه دوم میلیاردرهای زیر چهل سال  مجله فوربس بوده است . او اهل ایران است.

پی یر امیدیار به پرویز امیدیار شهرت داشته است او تأسیس کننده و مدیر شبکه eBay می باشد. به احتمال زیاد افرادی که با اینترنت کار می کنند با نام این شبکه آشنا هستند. همچنین eBay سایتی است که مردم از سراسر جهان می توانند کالاهایی را درون این سایت قرار داده تا بازدیدکنندگان آن را در صورت تمایل انتخاب نموده و مبلغی را بابت آن جنس پیشنهاد دهند. در نتیجه فروشنده کالای خود را به کسی می فروشد که بالاترین قیمت را برای خریداری کالای او پیشنهاد دهد. کالاهایی که در این سایت به فروش می رسد مانند: فرش ایرانی و تمبر و کامپیوترهای لپ تاپ و دوربین های دیجیتالی و … می باشد.

اما بعضی اوقات از کالاهای فروخته شده در این سایت خبرهای جالبی می رسد. برای مثال پدری که به دلیل بازی گوشی فرزندانش وبرای این که آنهارا تنبیه کند اسباب بازیهایشان را در سایتeBay به حراج گذاشت و یا فروش پای مجسمه برنزی صدام که از راه های غیرقانونی به آلمان رسیده بود.

در هر حال سایت eBay توانست موفقیت های زیادی را کسب نماید و هم اکنون هم برای پرویز امیدیار درآمدهای زیادی به همراه داشته است. در سال ۲۰۰۸ ازطرف مجله فوربس ثروتش ۷/۷ میلیارد دلار اعلام شد. پدر و مادر پی یر ایرانی هستند و او در تاریخ ۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ به دنیا آمد. او در سن ۶ سالگی با خانواده اش به ایالات متحده آمریکا مهاجرت نمود و در دوران مدرسه خود را در واشنگتن دی سی سپری کرد. هنگامی که او در دبیرستان مشغول به تحصیل بود به برنامه نویسی کامپیوتری علاقه فراوانی نشان داد. در رشته علوم کامپیوتری از دانشگاه توفتس در سال ۱۹۸۸ فارغ التحصیل شد. سپس به شرکت کلاریس Claris رفت تا در آن جا برای شرکت اپل، کامپیوتر « مک درا » macdraw را تهیه نماید.

او eBay را در سن ۲۸ سالگی راه  اندازی نمود و فقط به عنوان یک فعالیت تفریحی و جانبی به این سایت توجه می کرد. خدماتی که امیدیار در سایت eBay گذاشته بود در ابتدا مجانی بود اما پس از مدتی برای پرداخت هزینه ISP مبلغی را به عنوان خدمات از مشتریان خود دریافت کرد. او و همسرش خیرخواهان معروفی هستند که تلاش می کنند تا فرهنگ اقدامات خیرخواهانه را گسترش دهند و در این خصوص هم با بنیادهای خیریه ارتباط زیادی برقرار کرده اند. در حقیقت امیدیار برای رسیدن به این موفقیت ها سختی های زیادی را تحمل کرده و سایت eBay مخاطبین زیادی را داشته و افراد فراوانی هم از این سایت بازدید می کنند و همیشه مورد توجه کلاهبرداران قرار گرفته است.  کلاهبرداران در این سایت کالاهایی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند که هرگز وجود خارجی نداشته است اما برای جلوگیری از این موارد اقدامات بسیاری صورت گرفته است تا شیادان در دام پلیس بیفتند .

ارزش سهام شرکت تازه تأسیس امیدیار در طول ۳ سال به ۲ میلیارد دلار رسید. در سال ۲۰۰۲ به گزارش روزنامه نیویورک تایمز حدود ۷۵ هزار نفر از طریق فروش کالا در این سایت توانستند به وضعیت مناسبی دست یابند. فروشندگانی که با انصاف هستند ابتدا عکس هایی از کالاهایشان از تمام جهات می گیرند سپس داخل سایت می گذارند و جزء به جزء جزئیات آنها را گزارش می دهند. به عنوان مثال هنگامی که موبایلی داخل سایت برای فروش گذاشته می شود به طور دقیق معایب و جزئیات مربوط به آن توضیح داده می شود حتی در مورد اینکه کدام قسمت های دستگاه خط افتاده است . آنها در صورتی که بخواهند هزینه پست را خود تقبل می کنند و در غیر این صورت مبلغی جداگانه را برای هزینه پست در نظر می گیرند و از مشتری دریافت می نمایند.

« پی یر امیدیار » در سال ۲۰۰۵ با کمک همسرش توانست با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیون دلار یک بنیاد خیریه را به نام tufts microfinance fund  راه اندازی نمایند.

او در این بنیاد به دانشجویانی با توانمندی بالا ولی از نظر مالی ضعیف بورسیه می داد. این موسسه در سال ۲۰۰۸ با توجه به بحران اقتصادی توانست از فعالیت اقتصادی خود ۶۳/۲ میلیون دلار کسب نماید.

درباره ی مجید رشیدی

مجید رشیدی هستم،از کودکی به 2چیز علاقه بسیار زیادی داشتم،کارآفرینی و آموزش دادن، ترکیب این دو علاقه تبدیل‌شده به موسسه ثروت سازان.در این موسسه سعی میکنم تمام آموزش‌های لازم برای راه اندازی و به موفقیت رساندن کسب وکارها را آموزش بدهم.

یک دیدگاه

  1. سلام استادرشیدی از زندگی دریانیهامتوجه شدم که باید باورمان تغییر کند وقتیکه درباره کاری صحبت میکنیم باید عمل گرا باشیم درزمینه کارهایمان بسیار تلاش کنیم وبرای پول همیشه کار نکنیم خیر باشیم کارهایمان را تیمی هدایت کنیم
    روی کارهای خوب سرمایه گزاری کنیم و مدیریت دخل و خرج داشته باشیم در زمان مناسب سرمایه گزاری کنیم مدیریت زمان داشته باشیم واز همه مهمتر داشتن عزت
    نفس است در زمینه کاری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پنج =