فاصله ی شما تا توانگری تنها یک انتخاب است!

فاصله ی شما تا توانگری تنها یک انتخاب است! – اگر انگیزه ای برای کسب ثروت و تغییر اساسی در روند زندگیتان ندارید پیشنهاد میکنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید:

در دنیای امروز بیش از اینکه نیاز به امنیت شغلی وجود داشته باشد ، به امنیت مالی نیاز داریم. تورم موجود در دنیا ، نوسانات غیرقابل پیش بینی و اقتصادهای نامتوازن باعث شده هزینه های خوراک ، پوشاک ، بهداشت و درمان ، آموزش، تفریحات و دیگر هزینه های پیش بینی شده و پیش بینی نشده زندگی، بیشتر از درآمدهای مردم رشد داشته باشند و عملا زندگی را برای مردم مشکل تر کرده است.

حتما این جمله را شنیده اید که “دنیا برای پولدار هاست ” یا “کیف زندگی را ثروتمندان میبرند” ؟  یا حتما شنیده اید در جواب پول خوشبختی نمی آورد میگویند که بی پولی قطعا بدبختی می آورد؟ اگر زودتر حرکت را شروع نکنید شاید این جملات به ظاهر ساده زندگی شما را دست خوش تغییرات بدی کند. از هر بعد

تغییر در معادلات سیاسی و اقتصادی در دنیا و تغییراتی که این معادلات در زندگی مردم ایجاد کرده است در حال حذف تدریجی طبقه متوسط اجتماع است و به این ترتیب ما در آینده ای نه چندان دور طبقه متوسط را نخواهیم داشت و تنها ثروتمندان و فقرا افراد جوامع را تشکیل خواهند داد!

آنچه گفته شد نیاز مبرم به ایجاد امنیت مالی در زندگی را گریز ناپذیر کرده است. نداشتن امنیت مالی و مشکلات مالی موجود در آینده چه بسا بتواند موجب افزایش جنگ ها و خشونت های زیادی شود که به دلیل گسترده شدن فاصله طبقاتی بین افراد فقیر و ثروتمند ایجاد خواهد شد.

درگیری های قومی، خشونت ها و درگیری های منطقه ای ، تفاوت های فرهنگی ناشی از اختلاف طبقاتی و جنگهائی که ممکن است بین کشورها در جهت تامین منافع ایجاد شود خواستگاه هائی مالی یا ایدئولوژیک خواهند داشت. در این درگیری ها معمولا آنان که از شرایط مالی بهتری برخوردار باشند به دلیل برخورداری از امکانات و دسترسی به دنیای پیشرفته تر بدون تردید آسیب های کمتری می بینند.

بسیاری از مردم روزانه جملات و عباراتی که حاکی از نارضایتی از زندگی است و به دلیل اینکه آنگونه که می خواهند نمی توانند زندگی کنند می گویند و می شنوند.

مثلا اگر پولدار بودم سرمایه کافی برای عملی کردن ایده هایم داشتم، اگر پول داشتم حداقل سالی یک بار به خارج از کشور مسافرت می کردم ، دوست دارم دنیا را بگردم ولی پول ندارم! نمی توانم برای ادامه تحصیل هزینه های دانشگاه را پرداخت کنم ، دوست دارم پسرم در بهترین مدارس درس بخواند ولی از عهده مخارج آن بر نمی آیم ، اگر پول داشتم خانه ای بزرگ می خریدم و …

شما هم ممکن است روزانه از این جملات را بگوئید و از دیگران هم بشنوید ولی آیا گفتن و شنیدن این جملات مشکلی را از شما یا دیگران حل می کند ؟ و یا فقط انرژی های فکری شما را در مسیری نا صحیح می اندازد و به نوعی خود را در معرض انرژی های منفی قرار می دهید؟ بارها در مقاله ها گفته شده قدم اول برای کسب ثروت “خواستن” است و بعد اقدام !

اکثر افراد جامعه نه فقط در ایران بلکه  در همه دنیا ، تغییر در شرایط نابسامان مالیشان را خارج از اراده و توان خود می دانند و معتقدند سرنوشتشان در بی پولی و عدم امنیت مالی رقم خورده و گفتن اینگونه جملات معترضه را تسکینی برای  فشارهای وارده بر خود و بی تقصیر نشان دادن خود از شرایطی که گریبانگیرش هستند می دانند . اکثر این افراد همیشه منتظرند دیگران یا سازمان ها و یا دولت شرایطشان را تغییر دهند.

امروزه ما چگونه زندگی می کنیم؟ زندگی شهر نشینی اکثر مردم در یک قالب، مرتبا در حال تکرار است. توقعات و چشم و هم چشمی روز به روز بیشتر می شوند و درآمدها در مقابل هزینه ها کمتر می شوند و نارضایتی از زندگی رو به افزایش است. برای حل مقطعی مشکلات مالی وام های مختلف گرفته می شوند و برای خرید کالاهائی که ارزش افزوده ای در زندگی ایجاد نمی کنند و بیشتر به دلیل فخر فروشی خریداری می شوند صرف می شوند. و اقساط این وام ها که اکثرا سود های کلان دارند فشار را بیشتر و بیشتر می کنند.

فاصله ی شما تا توانگری تنها یک انتخاب است! – زندگی امروزی عملا فقط و فقط به کارکردن اختصاص یافته، ذهن ها دائما درگیر حل معادلات درآمدها و هزینه هاست. یک منبع درآمد کفاف زندگی های امروزی را نمیدهد . چهره ها عبوس و نگرانی و ناچاری را می توان از خطوط چهره ها فهمید . مدام حسرت روزهای گذشته را میخورند که همه چی ساده اما دل ها خوش بود.

اگر این مقاله کوچکترین تاثیری در دیدگاه شما گذاشته سوال زیر را از خود بپرسید. این میتواند یک شروع خوب باشد بدانید فاصله ی شما تا توانگری تنها یک انتخاب است!  :

شما زندگی می کنید تا کار کنید و یا کار می کنید تا زندگی کنید؟

پاسخ شما به این سئوال بیانگر نگرش ضمیر ناخود آگاه شما به زندگی است.

خوب است که برای دقایقی زندگی و کار را در تقابل باهم قرار دهید. و این را بدانید فقرا کار می کنند تا زندگی کنند وشک نکنید که این یک انتخاب است نه اجبار! وقتش رسیده شما هم انتخاب کنید…

فاصله ی شما تا توانگری تنها یک انتخاب است!

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − پنج =