چرا برخی در بازاریابی شبکه ای شکست میخورند؟

دو دلیل هست که مردم در این حرفه شکست میخورند: به اندازه ی کافی سختکوشی نمیکنند ، یا اینکه کارشان را درست انجام نمیدهند.
اشتباه معمول و اصلی همه این است که به اندازه ی کافی سختکوشی نمیکنند. موفقیت از ۱۰ درصد ایده و ۹۰ درصد تلاش تشکیل یافته است. اگر به اندازه کافی سختکوشی نکنید منطقی نیست که توقع داشته باشید به هدفتان برسید. در این باب به نکات زیر توجه کنید :

  • اگر به سختی کار میکنید ولی هنوز نتیجه ای ندیده اید، پس کارتان را درست انجام نمیدهید. شاید بهترین ایده ها را داشته باشید ولی وقتی فایده ای برایتان نداشته باشد باید اشتباه را یافته و درستش کنید.
  • هر حرکتی که میکنید یا به نفع شماست یا ضرر شما. حد وسطی وجود ندارد. کارتان براساس فعالیت های شما به پیش یا پس میرود.
  • هرکدام از ما قدرت هایی داریم و همچنین ضعف هایی. منطقی است که از قدرت های خود استفاده کنیم و ضعف هایی را که مانع از حرکتمان میشوند نابود نماییم.
  • از پیدا کردن مشکلات شروع کنید. اگر تعداد افرادی که ملاقات میکنید کم است، روی همین تمرکز کنید. اگر افراد زیادی را میشناسید ولی کسی پیشنهاد شما را قبول نمیکند، بهطور جدی روی روش مراجعه و برخورد خود کار کنید. اگر مردم، وارد میشوند ولی کار نمیکنند، ببینید چه کسی را جذب میکنید، چگونه او را آموزش و تعلیم داده و چه حمایتی به آنها میدهید. تا وقتی حلقه های ضعیف زنجیر را درست نکنید، پیشرفتی نخواهید داشت.
  • هرگز دیگران را به خاطر روند کند کاری خودتان، سرزنش نکنید. روی خودتان و کاری که میتوانید انجام بدهید تمرکز کنید. وقتی مسئله ای وجود دارد یعنی راه حلی هم هست. تفاوت بین افرادی که به مقصد میرسند و آنهایی که در راه میمانند، رغبت به مسئولیت پذیری است.
  • گاهی با کمی بهبود تکنیک خود، همه چیز درست میشود ولی همیشه آماده تغییرات بزرگ باشید. اگر صدای شما یکنواخت باشد، مهم نیست چقدر در درونتان هیجان داشته باشید، مردم واکنش مثبت نشان نخواهند داد. برای تربیت صدای خود، سرمایه گذاری کنید. اگر آنطور که باید از محصولات خود آگاه نیستید، باید بیشتر از آنها استفاده کرده و راهنمای محصولات را مطالعه کنید. اگر هنوز جنبه هایی از این حرفه هست که بلد نیستید، به خودتان تکانی داده و آنها را بیاموزید. دانش، تقویت کننده ی اعتماد به نفس و اعتبار شما است.
  • اگر بگذارید خطاهایتان، آینده شما را رقم بزنند، آینده خود را تباه کرده اید . اگر وقتی به مرز دانش، تجربه یا توانایی فعلی خود رسیدید، فرصت موفقیت خود را تباه کنید، باید بهای سنگینی بپردازید. شهامت به خرج داده و از قله ی عملکرد قبلی خود بگذرید تا پاداش های عالی را درو کنید.
  • نمیتوانید مشکلات را پیدا کنید؟ غرور خود را کنار گذاشته و بازخورد صادقانه ی افرادی که نظرشان را قبول دارید جویا شوید. به توصیه ای که میشنوید، عمل کنید (و بر وسوسه ی کشتن پیامرسان چیره شوید!).

 

درباره ی مهتاب معصومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =